Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102350_adobestock_102020177 676x451.jpeg
28. augusta 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Ukradnutá navigácia, batožina či hliníkové disky. Ako ochrániť vozidlo pred zlodejmi?

28.8.2023 – Vykradnuté vozidlo je nočnou morou každého majiteľa. Klienti KOMUNÁLNEJ poisťovne najčastejšie hlásia odcudzenie LCD multifunkčného ovládacieho informačného panelu, ktorého súčasťou je autorádio či navigácia. Častým úlovkom zlodejov sú tiež disky z ľahkých zliatin, volanty s airbagmi, svetlomety, katalyzátory a cúvacie kamery.

Podľa štatistiky kriminality MV SR došlo vlani k 1 299 krádežiam vecí z vozidiel a súčiastok do áut. Najčastejšie sa tak dialo v Bratislavskom, Žilinskom a Košickom kraji. Dôsledky vyčíňania zlodejov si v mnohých prípadoch vyžadujú návštevu servisu, čo pre vodičov predstavuje ďalšie dodatočné náklady. „Priemerná výška škody, ktorá bola našim klientom vyplatená v súvislosti s krádežami častí motorových vozidiel, predstavovala v minulom roku sumu 2 680 eur,“ hovorí Dušan Zemánek, riaditeľ úseku neživotného poistenia KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Krádež je potrebné čo najskôr zdokumentovať a nahlásiť do poisťovne. Možno tak urobiť aj prostredníctvom novej mobilnej aplikácie KOMUNÁLNA poisťovňa, ktorej súčasťou je automatické rozoznávanie dokladov na nahraných fotografiách, popis poistnej udalosti cez hlasovú správu, či možnosť okamžitého spojenia s asistenčnou službou. Aplikácia KOMUNÁLNA poisťovňa je dostupná v aplikačných obchodoch Google Play a App Store.

Ako eliminovať riziko vykradnutia?

Pred odchodom od vozidla vždy skontrolujte, či je uzamknuté. Nezabudnite na kufor a strešné okno.
Ak je to možné, parkujte v garáži, na stráženom parkovisku alebo v blízkosti miesta vášho bydliska.
Náhradné kľúče a osobné doklady noste vždy so sebou – nikdy ich nenechávajte vo vozidle.
Veci vyššej hodnoty a iné cennosti dobre „ukryte“ pred zrakom zlodejov – v ideálnom prípade ich vo vozidle nenechávajte vôbec.

Informačný servis

K téme

Prečo sa nedokážeme viac a lepšie sústrediť? A ako to napraviť? Bratislava má prvú mestskú divadelnú scénu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.