Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

TÜV SÜD overuje bezpečnosť technických zariadení v baníctve

BRATISLAVA 7. októbra – Inšpekčná a certifikačná spoločnosť TÜV SÜD Slovakia získala ako prvá oprávnenie Hlavného banského úradu na overovanie plnenia požiadaviek bezpečnosti vyhradených technických zariadení podliehajúcich dozoru orgánov štátnej banskej správy.

Po prvý krát sa v pôsobnosti hlavného banského dozoru definuje pojem „oprávnená právnická osoba“ „OPO“, za ktorú sa považuje právnická osoba, ktorá má na overovanie plnenia požiadaviek bezpečnosti VTZ oprávnenie vydané Hlavným banským úradom.

„Naša spoločnosť má už od roku 2007 bohaté praktické skúsenosti s činnosťou OPO, ktorú vykonávame na základe oprávnenia od Národného inšpektorátu práce. Vďaka nášmu skúsenému a kvalifikovanému personálu a počtu akreditačných osvedčení sme ako prví získali oprávnenie aj od Hlavného banského úradu, čo potvrdzuje naše prioritné postavenie v oblasti overovania bezpečnosti technických zariadení“ konštatoval generálny riaditeľ TÜV SÜD Slovakia Rudolf Žiak.

Pôsobnosť firmy sa tým rozšíri na spoločnosti s činnosťou ako je otvárka, príprava a dobývanie výhradných ložísk, ťažba pieskov a štrkopieskov v korytách vodných tokov plávajúcimi strojmi, razenie štôlní a tunelov, ako aj iných podzemných priestorov, inžiniersko-geologický a hydrogeologický prieskum, zemné práce vykonávané s použitím strojov a výbušnín, výroba a skladovanie výbušnín a podobne.

Činnosť OPO je vykonávaná v súlade so zákonom SNR č. 51/1988 Zb. o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe v znení neskorších predpisov, vyhláškou MPSVR SR č. 508/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami tlakovými, zdvíhacími, elektrickými a plynovými v znení neskorších predpisov.

Týka sa najmä:

– overovania odbornej spôsobilosti organizácie na odborné prehliadky, odborné skúšky (revízie) a opravy vyhradeného technického zariadenia a vydávanie oprávnení na tieto činnosti

– vykonávania úradných skúšok vrátane označenia vyhradeného technického zariadenia a vydávanie príslušných dokladov

– overovanie odbornej spôsobilosti fyzických osôb na vykonávanie odborných prehliadok, odborných skúšok (revízií), opráv a obsluhy vyhradeného technického zariadenia a vydávanie osvedčenia alebo preukazu na tieto činnosti

– posudzovanie, či vyhradené technické zariadenia, materiál, projektová dokumentácia stavieb s vyhradeným technickým zariadením a dokumentácia vyhradených technických zariadení spĺňa požiadavky BOZP a vydávanie odborného stanoviska.

TÜV SÜD Slovakia s.r.o. je pripravená vykonávať činnosť OPO v pôsobnosti Hlavného banského úradu v plnom rozsahu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Online predajca jazdených áut Carvago vstupuje na nemecký trh Zlá správa pre vodičov: 7 z 10 jazdených áut v Európe je v zlom stave, 20 % je dokonca životu nebezpečných

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.