Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

TÜV SÜD napomáha vývozu do CU Rusko, Bielorusko, Kazachstan

BRATISLAVA 17. februára – Inšpekčná a certifikačná spoločnosť TÜV SÜD Slovakia, prostredníctvom svojej ruskej sestry, dokáže výrazným spôsobom pomôcť slovenským výrobcom a exportérom presadiť sa na trhoch colnej únie.

Spoločnosti, ktoré chcú vyvážať svoje výrobky do colnej únie Ruska, Bieloruska a Kazachstanu musia získať národnú certifikáciu. Akreditované certifikačné orgány osvedčujú zhodu výrobkov s technickými predpismi (technical regulations) colnej únie . TÜV SÜD RUS získala ďalšie akreditácie od Federálnej akreditačnej agentúry – Rosakkreditacija.

Technické predpisy zahŕňajú viac ako 20 rôznych bezpečnostných a kvalitatívnych požiadaviek na výrobky, ktoré majú byť vyvezené do Ruska, Bieloruska a Kazachstanu. Dcérska spoločnosť TÜV SÜD, TÜV SÜD RUS je akreditovaná pre nasledovné technické predpisy:

• Technické nariadenie colnej únie č. 010/2011 „Na bezpečnosť strojov a zariadení“
• Technické nariadenie colnej únie č. 016/2011 „Na bezpečnosť plynových strojov“
• Technické nariadenie colnej únie č. 020/2011 „O elektromagnetickej kompatibilite hardvéru“
• Technické nariadenie colnej únie č. 031/2012 „Na bezpečnosť poľnohospodárskych a lesných traktorov a ich prípojných vozidiel“
• Technické nariadenie č. 032/2013 „Na bezpečnosť zariadení pracujúcich so zvýšeným tlakom“

„V oblasti tlakových zariadení, ako sú najmä parné kotle alebo tlakové nádoby, sme jedným z prvých dodávateľov na celom svete, ktorý môže pomôcť zahraničným spoločnostiam v prístupe na ruský trh,“ hovorí Yury Kulikov, expert TÜV SÜD Industrie Service GmbH pre Ruskú federáciu. „Sme držiteľmi akreditácií pre väčšinu technických predpisov v priemyselnom sektore, čo je dôležité pre oblasti vyžadujúce certifikáciu strojov a zariadení, ktoré sa budú vyvážať do colnej únie.“

Okrem skúšania a certifikácie, výrobky a zariadenia tiež potrebujú povolenie na použitie, ktoré vydáva ROSTEKHNADZOR (Federálna agentúra pre ekologický, technologický a nukleárny dohľad). Skúsení odborníci z TÜV SÜD určia, aké dokumenty musia byť predložené pre uvádzanie zariadení do prevádzky v colnej únii. V minulom roku dcérska spoločnosť TÜV SÜD, TÜV SÜD RUS, získala licenciu od ROSTEKHNADZOR pre uvádzanie zariadení do prevádzky. Doteraz sa spoločnosť zameriavala prevažne na certifikáciu zariadení používaných v ropnom a plynárenskom priemysle, ako sú čerpadlá a výrobné systémy.

Spoločnosť TÜV SÜD Slovakia sprostredkuje slovenským firmám vystavenie potrebných certifikátov rýchlo a za primeranú cenu. Náš tím odborníkov bude stáť pri Vás od samého začiatku kedy sa rozhodnete „ísť do Ruska a Colnej únie“ až po doručenie vydaných certifikátov až k Vám. Podrobnejšie informácie nájdete na našej stránke.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kaufland bilancuje rok 2023: Na zozname jeho úspechov je aj unikátna zelená predajňa, online trhovisko a titul Najdôveryhodnejší predajca potravín LANXESS prijal sériu zmien pre udržateľnejšiu chémiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.