Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. mája 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Tržby Hamé presiahli v minulom roku 5,22mld. Kč.

BRATISLAVA 15. mája – Najväčšia česká konzervárenská spoločnosť Hamé, jeden z najväčších výrobcov trvanlivých potravín, chladených potravín, bagiet a sendvičov, dosiahla v minulom roku tržby viac ako 5,22mld. Kč. Nárast z 5,16mld. Kč dosiahnutých v roku 2010.

Na celkových tržbách sa najväčšou mierou podieľala mäsová produkcia 55% a výrobky zo zeleniny a rajčinového pretlaku 20%. Významnou položkou tržieb je aj sladká produkcia 12%, kam patria kompóty, ovocná dojčenská strava, džemy, ovocné zmesi a lekvár. Zostávajúcich 13% tržieb tvoria výrobky, ktoré Hamé importuje z iných krajín.

Hamé v roku 2011 vyrobilo zhruba 96 tis. ton produktov, čo je asi rovnaký objem ako v roku 2010. Výroba Hamé je sústredená do 7 výrobných závodov v Čechách (Babice, Kunovice, Bzenec, Mařatice, Podivín, Letohrad, Hněvotín), jedného závodu v Rusku a jedného v Rumunsku. Podľa marketingovej riaditeľky spoločnosti Marcely Mitáčkovej Hamé každoročne investuje do technologických zariadení v týchto podnikoch čiastku viac ako 100 miliónov korún.

Z celkových dosiahnutých tržieb 5,22mld. Kč bolo na domácom trhu realizovaných 2,9mld. Kč, čo je o 67mil. Kč menej ako v roku 2010. Významný nárast dosiahlo Hamé v roku 2011 oproti roku 2010 na trhu v Maďarsku (o 62%) a v Rumunsku (o 13%). V Maďarsku boli veľmi dobré výsledky dosiahnuté predovšetkým zalistovaním značiek Hamé a Globus. Jednou z krajín, kde bolo Hamé v minulom roku úspešné, bola aj Ukrajina. Tu boli tržby dosiahnuté vo výške 66mil. Kč, čo bolo o 27% viac ako v roku 2010.

V Rusku dosiahlo Hamé v roku 2011 tržby vo výške 406mil. Kč, čo je o 30% menej ako v roku predchádzajúcom. Tento prepad súvisel najmä s krízou na ruskom trhu, ale i snahou konkurencie kopírovať značku Hamé a vydávať svoje produkty za ekonomickú radu spoločnosti Hamé. Na konci minulého roku bolo súdom rozhodnuté v prospech Hamé a jednému z hlavných konkurentov firme Ruzkom bola uložená pokuta vo výške 4,3mil. Rubľov.

Rok 2012
Za prvé 3 mesiace roku 2012 dosiahlo Hamé tržby vo výške 1,4mld. Kč, čo je o 14% viac ako v rovnakom období roku 2011.
V tomto roku pokračuje Hamé v marketingovej podpore svojich značiek ako na domácom trhu, tak i na trhu v Slovenskej republike, Maďarsku, Rumunsku, Rusku i Ukrajine.

Svojich významných a dlhodobých zákazníkov má Hamé aj v krajinách ako je Izrael, Poľsko, Rakúsko či Nemecko. V posledných dvoch menovaných sú to najmä zákazníci z rady odberateľov veľkospotrebiteľských balení sladkej produkcie a retailové reťazce, ktorým Hamé vyrába výrobky pod ich privátnymi značkami.

Svoj záujem chce Hamé v nasledujúcom období nasmerovať najmä na zákazníkov a odberateľov v krajinách bývalého SNS, ku ktorým patrí Kazachstan, Turkmenistan, Azerbajdžan alebo Arménsko. Hamé tu už má svojich partnerov, ale predpokladá, že práve v týchto krajinách môže rozvinúť svoje obchodné aktivity ďaleko väčšou mierou, ako boli do teraz. Plánované výsledky pre rok 2012 chce Hamé dosiahnuť i realizáciou nových vývojových projektov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slováci zarobili na real-estate takmer dvojnásobok. Cez crowdinvestičnú platformu spoluvlastnili komerčné nehnuteľnosti v Trnave a Nitre Enterprise Investors podporia dynamický rast spoločnosti Sescom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.