Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. mája 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Tradícia zeleného trhoviska Eco Village pokračuje

BRATISLAVA 19. mája – Tradíciu ekologického trhoviska v centre mesta začala písať v roku 2014 prvá zelená kancelárska budova v Bratislave BBC 1 Plus. Celým podujatím sa bude niesť myšlienka druhej šance, a to nielen pre veci, ale aj pre zvieratká. Vo štvrtok, 19. mája 2016 otvorí svoje brány už po tretíkrát.

Ekologické a environmentálne témy stále hýbu svetom a niekedy aj maličkosť, ktorú človek zmení vo svojom živote, môže prispieť k trvalej zmene. Tretí rok po sebe prináša organizátor, budova BBC 1 Plus developera CA Immo, unikátny program a desiatky zaujímavých stánkov, nielen pre zamestnancov kancelárskeho distriktu v okolí Plynárenskej ulice, ale aj ich rodiny, mamičky s deťmi i náhodných okoloidúcich a vyznávačov zdravého životného štýlu.

Zelené trhovisko Eco Village spríjemnia tento rok vystúpenia skupiny Silent Trio, klavírny podmaz Františka Báleša či tanečné vystúpenie Riverpark Dance School. Chýbať nebudú ani populárne workshopy s Dušanom Plichtom, s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky, na ktorom sa dozviete zaujímavosti ohľadom recyklovania odpadu a návratu surovín do kolobehu života, či Jóga smiechu. Eco Village 2016 „skompostuje“ JRK Waste Management. Aby druhú šancu dostali aj ľudia, organizátori pripravili aj workshop Slovenského Červeného kríža na tému techniky prvej pomoci, ktorú si budú môcť návštevníci vyskúšať na figuríne. Okrem toho budú pre účastníkov pripravené bicykle Bike Lab, pomocou ktorých budú poháňať autíčka na autodráhe alebo si budú môcť vyrobiť cukrovú vatu.

„Popularita ekologického trhoviska z roka na rok rastie, čo je dôkazom toho, že ľudí zaujíma ekologické myslenie a zdravý životný štýl. Ako prvá zelená kancelárska budova v Bratislave podporujeme snahu starať sa o životné prostredie a oceníme nápady súvisiace s recykláciou a revitalizáciou. Aj preto sme tretiemu ročníku dali prívlastok Zelená pre druhú šancu,“ hovorí lízingový manažér BBC 1 Plus Radovan Mihálek.

Tento rok budú mať opäť návštevníci možnosť vyhrať ekologický dopravný prostriedok – bicykel. Zároveň im dizajnér Zdeno Šutta poradí, ako z toho starého vyrobiť jedinečné interiérové doplnky. Deti i dospelých rozveselí mím Michal a celým programom bude sprevádzať moderátorka Dagmar Didiana Dianová. Účastníkom sa prihovorí starosta mestskej časti Ružinov, Dušan Pekár. V duchu myšlienky „Zelená pre druhú šancu“ ekologického trhoviska Eco Village bude Slovenská aliancia ochrancov zvierat hľadať nový domov pre psíkov, ktoré prinesie na podujatie.

Na 3. ročníku Eco Village budú opäť desiatky predajných stánkov, v ktorých si návštevníci budú môcť zakúpiť biokozmetiku, ekologické výrobky, zdravé a poctivé koláčiky, kvalitnú kávu, čapovanú eko drogériu a veľa ďalšieho.

Eco Village sa uskutoční vo štvrtok 19. mája 2016 od 10:00–18:00 hod na uzatvorenej časti Plynárenskej ulice pred budovou BBC 1 Plus.

Informácie o Eco Village je možné sledovať na stránke https://www.facebook.com/ecovillage.sk/?fref=ts, ako aj na Facebook udalosti https://www.facebook.com/events/550947141751562/.

Podujatie sa koná pod záštitou Mestskej časti Ružinov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Výstava Tradícia netradične: Ľan a konopa Kombucha: Zázrak pre váš životný štýl

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.