Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Test poctivosti slovenských pivárov

BRATISLAVA 23. mája – Ak by ste mali dobrovoľne zaplatiť za pivo, ktoré si môžete sami načapovať v podniku, zaplatili by ste? V nedeľu 26. mája sa na Inoveckej chate neďaleko Trenčína uskutoční ďalšia akcia pod názvom „Načapuj si svoje pivo na Inovci“, ktorá preverí poctivosť slovenského národa. Hostia chaty si budú môcť sami čapovať pivo. Všetky peniaze, ktoré poctiví Slováci za pivo zaplatia, pôjdu na charitu.

Podobnú akciu urobili chatári aj v roku 2011, kedy za pivo nezaplatilo okolo 10-12% samočapujúcich. Tento rok 1. a 8. mája prebehol na Inoveckej chate pokus číslo dva. Počet tých, ktorí odišli bez zaplatenia, sa však zvýšil až na 20%. Jednoducho povedané, každý piaty návštevník chaty pivo vypil, ale nezaplatil.

„V tomto našom teste hostí sme sa rozhodli pokračovať, lebo veríme, že ľudia sú lepší, alebo ich možno trochu tu, v horách, zmeníme, aby lepší boli. Táto naša akcia nemá nič spoločné ani s politikou, ani so životnou úrovňou – je to len o svedomí. Možno sa tí, ktorí pivo ukradli, nad sebou zamyslia, a zmenia svoj postoj k cudzím veciam,“ vysvetlil svoju filozofiu chatár Inoveckej chaty Ivan Bulík.

Podpredseda predstavenstva banskobystrického pivovaru Ľubomír Vančo s názormi chatára súhlasí a dodáva: „Veľmi sa nám zapáčila aktivita Inoveckej chaty a preto sme sa rozhodli, že pri tejto najbližšej udalosti 26. mája sponzorsky prispejeme našim URPINEROM. Všetky peniaze, ktoré ľudia za pivo zaplatia, budú použité výlučne na charitatívne účely. O tom, kde výťažok z akcie poputuje, budeme verejnosť informovať. Sme veľmi zvedaví, ako tento test dopadne tentoraz. Veríme, že sa ľudia dajú zmeniť a že sa percento neplatičov bude zmenšovať. Chceli by sme v týchto testoch pokračovať aj v budúcnosti.“

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Kráľovná z téglika oslavuje 70 rokov. Ako sa z tresky v majonéze stal gastronomický klenot Slovákov? Na desatoro zodpovedného hrania pozor aj počas sviatkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.