Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Tesco zjednoduší spoluprácu s dodávateľmi v strednej Európe

Bratislava, 8. september 2016 – Spoločnosť Tesco si dáva viacero záväzkov, prostredníctvom ktorých posilní svoje vzťahy s dodávateľmi na Slovensku. Spoločnosť sa zameriava na zjednodušené a transparentnejšie spôsoby spolupráce a predstaví štandardizovanú platobnú politiku pre všetkých svojich dodávateľov. Navyše malí dodávatelia pocítia výhodu kratších termínov splatnosti.

Na Konferencii pre dodávateľov, ktorú organizovalo Tesco v Krakove, sa prihovoril viac ako 1 500 dodávateľom Jamie Walker, produktový riaditeľ pre Strednú Európu: „Za každým produktom, ktorý predávame, sú firmy a ľudia, ktorí s nami spolupracujú. Na to, aby sme dodali zákazníkom produkty výbornej kvality, je potrebné každé ohnivko tejto reťaze. Chceme s našimi partnerskými dodávateľmi pracovať spoločne tak, aby sme vybudovali trvalo udržateľné vzťahy a vytvárali hodnoty, o ktoré sa môžeme podeliť s inými. Súčasťou nášho plánu je zjednodušenie spolupráce s dodávateľmi a som rád, že vás môžem informovať o zavedení kratšej doby splatnosti – 14 dní pre všetkých našich najmenších dodávateľov.“

Kratšie doby splatnosti

Kratšie doby splatnosti sú navrhnuté tak, aby pomohli malým podnikom. Do platnosti vstúpia 1. októbra pre tých dodávateľov spoločnosti Tesco v strednej Európe, ktorých ročný obrat dodávok nepresiahne 34-tisíc eur (25-tisíc GBP) – dostanú platby do 14 dní. Z nových, kratších termínov splatnosti bude profitovať vyše 1 000 dodávateľov v Strednej Európe, z toho 236 na Slovensku. „Sme malý dodávateľ a takáto výrazná zmena doby splatnosti za dodanie tovaru nám pomôže v ďalšom platobnom styku. Zatiaľ sa nám nikdy nestalo, aby Tesco s platbami meškalo, bolo to skôr naopak, ale napriek tomu vnímame tento krok ako ústretový k zlepšeniu vzájomnej spolupráce,“ hovorí Emil Prítrský, majiteľ lokálnej pekárne v Chtelnici.

Takýto krok spoločnosti Tesco ocenil aj za členov Únie priemyselných pekárov Slovenska jej predseda Slavomír Moravčík: „Dnes sa už nemôže žiadny dodávateľ spoliehať na veľké mená a značky, pretože nemusia byť zárukou transparentnosti. Sledujeme v Únii nielen doby splatnosti ale aj správanie sa odberateľov ako také. Aj preto oceňujeme kroky, aké v spolupráci s malými dodávateľmi podniká spoločnosť Tesco.“

Rýchla a efektívna komunikácia pre jednoduchšie a otvorenejšie podnikanie

Na zvýšenie transparentnosti a zjednodušenie spolupráce Tesco tiež zavádza jednotné podmienky pre všetkých stredných a veľkých dodávateľov, pre ktorých doba splatnosti bude do 30 dní na potraviny a najviac 45 dní pre nepotravinový tovar. Pre dodávateľov spotrebného tovaru bude doba splatnosti 60 dní.

Ďalším krokom, ktorý Tesco robí s cieľom zjednodušiť svoje vzťahy s obchodnými partnermi je plánované zavedenie Telefonickej podpory pre dodávateľov, určenej na to, aby pomohla dodávateľom vyriešiť akékoľvek problémy týkajúce sa spolupráce s Tescom do 48 hodín. Linka bude zároveň jednotným kontaktným miestom pre dodávateľov, ktorí by potrebovali pomoc. Momentálne Tesco spustilo skúšobnú prevádzku Telefonickej podpory pre dodávateľov v Poľsku, následne bude rozšírená aj na Slovensko a do ďalších krajín strednej Európy, kde Tesco pôsobí.

„Vieme, aká dôležitá je pre všetky aspekty podnikania rýchla a efektívna komunikácia. Telefonická podpora pre dodávateľov je ďalším krokom smerom k posilneniu našich vzťahov a otvorenosti s obchodnými partnermi“, poznamenal Jamie Walker.

Všetky tieto kroky sú zamerané na podporu profesionálnych, vzájomne výhodných, dlhodobých a férových vzťahov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Zaplaťte za nákup menej, Tesco dlhodobo znižuje ceny stoviek produktov Tesco sa opäť poďakuje kolegom, vyplatí ďalší mimoriadny bonus

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.