Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Tesco pomáha ľuďom v núdzi prostredníctvom Potravinovej zbierky

BRATISLAVA 7. novembra 2017 –Blíži sa obdobie sviatkov, keď sa ľudia stretávajú pri spoločnom stole, aby spolu strávili najkrajší čas v roku. Nanešťastie existuje veľa rodín, ktoré si toto dovoliť nemôžu. Spoločnosť Tesco sa preto zaviazala podporiť komunity, v ktorých žijú jej zákazníci a kolegovia, a vyzýva ich, aby sa prostredníctvom Potravinovej zbierky zapojili a pomohli tým, ktorí to potrebujú, napr. rodinám, ktoré ohrozuje chudoba, osamelým starým alebo chorým ľuďom v núdzi.

V čase od 9. do 11. novembra 2017 spoločnosť Tesco spoluorganizuje v poradí už piatu Potravinovú zbierku spolu s partnermi: Potravinová banka Slovenska, Slovenská katolícka charita, Depaul Slovensko, Evanjelická Diakonia ECAV Slovensko a Vagus.
Počas týchto dní môžu zákazníci v 104 Tesco obchodoch pomôcť ľuďom v núdzi darovaním trvanlivých potravín, ako sú napr. cukor, soľ, múka, olej, cestoviny, ryža, porciovaný čaj či konzervy. Prítomní dobrovoľníci v 104 obchodoch budú odpovedať na akékoľvek otázky týkajúce sa potravinových produktov, ktoré sú vhodné na darovanie. Spoločnosť Tesco tento rok po prvýkrát usporadúva Potravinovú zbierku aj v piatich obchodoch, kde bude k dispozícii iba košík na potraviny, bez prítomnosti dobrovoľníkov. Tesco finančne zvýši celkovú hodnotu darov o 20 %. V roku 2016 sa v rámci Potravinovej zbierky vyzbieralo 88 ton potravín, čo je nárast o 11 ton oproti roku 2015.
Aj tento rok sa do kampane zapája partnerská odevná značka F&F, ktorá vytvorila špeciálnu vianočnú kolekciu s názvom Čiapka zo srdca. Z každej predanej čiapky značka F&F daruje 1 euro na podporu zapojených charitatívnych organizácií.„V spoločnosti Tesco sme hrdí na to, že realizujeme národnú zbierku potravín už piaty rok. Ide o veľkú iniciatívu, ktorá spája veľa ľudí po celej krajine s cieľom pomôcť znevýhodneným ľuďom v období pred Vianocami. Uľahčujeme našim zákazníkom, aby darovali potraviny v našich obchodoch tým ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú, vďaka našej spolupráci s potravinovou bankou a charitatívnymi partnermi,“ uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ spoločnosti Tesco pre ČR/SR. Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch sa okrem Slovenska k zbierke pripoja aj ďalšie obchody Tesco Európe v Česku, Maďarsku a Poľsku. Dary sa budú zhromažďovať v spolupráci s miestnymi potravinovými bankami. V strednej Európe dosiahla celková suma vyzbieraných potravín 462 ton v 780 stredoeurópskych obchodoch, čo predstavuje viac ako 1,15 milióna porcií jedál. Spoločne tak s potravinovými bankami a charitatívnymi partnermi zákazníci spoločnosti Tesco pomáhajú ľuďom v núdzi v období, v ktorom to najviac potrebujú – v zime, keď je teplé jedlo veľmi dôležité. Veľkou ambíciou spoločnosti Tesco je do roku 2020 zo všetkých svojich predajní v strednej Európe ponúkať na dennej báze prebytočné potraviny ľuďom v núdzi.

K téme

Podpora pre školy, seniorov či kultúru. Zákazníci rozhodli, ako Tesco rozdelí 170-tisíc eur Tesco premení na expresy väčšinu predajní Žabka do polovice marca

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.