Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Tesco Beh pre život rozhýbal celé Slovensko

BRATISLAVA 9. júla – Posledný beh v Bratislave uzavrel 8. ročník Tesco Behu pre život, jedného z najväčších športovo – charitatívnych podujatí na Slovensku. Dobrú vec podporilo vo všetkých krajských mestách 16 388 ľudí. Spoločne pomohli vyzbierať sumu 49 484 eur, ktorú Slovenský atletický zväz využije na realizáciu športovo-vzdelávacích táborov pre 250 detí. Atletické tábory prebehnú v štyroch turnusoch v Bojniciach a Námestove.

„Leto plné zážitkov si tak vďaka pomoci iným doprajú deti z detských domovov z celého Slovenska vo veku od 6 do 10 rokov. Pričom pre tie, ktoré prejavia talent, môže tábor predstavovať odrazový mostík k ďalšej športovej kariére,“ vyhlásil Michal Dyttert, správca Nadácie Tesco.

Ôsmy ročník Tesco Behu pre život prebehol symbolicky v ôsmych slovenských mestách. Oproti minulému roku pribudli Trnava a Trenčín. Najväčší počet účastníkov bol v Bratislave, kde sa samotného behu zúčastnilo 2706 ľudí a do sprievodných aktivít Slovenského atletického zväzu sa zapojilo 286 žiakov základných škôl a študentov stredných a vysokých škôl. „Mám aj tento rok skvelý pocit z toho, že každý, kto sa Tesco Behu pre život zúčastnil, urobil niečo nielen pre svoje zdravie, ale pomohol dobrej veci. Za osem rokov sa do behu zapojilo už neuveriteľných 87 487 ľudí a pomohli vyzbierať 436 983 eur,“ pokračuje Michal Dyttert.

K behu pribudla Detská atletika
K Tesco Behu pre život sa tento rok prvýkrát pripojila aj Detská atletika prostredníctvom sprievodných aktivít – Detských atletických hier a Juniorskej maratónskej štafety. Detských atletických hier sa zúčastnilo až 1 975 detí zo základných škôl z celého Slovenska. Do Juniorskej maratónskej štafety, ktorá sa bežala súčasne s hlavným behom sa celkovo zapojilo 190 študentov stredných a vysokých škôl. Spolupráca Slovenského atletického zväzu (SAZ), Nadácie Tesca a Tesca bude pokračovať naďalej prostredníctvom projektu Detská atletika. Projekt vychádza z aktivity Medzinárodnej asociácie atletických federácii s názvom „Kids Athletics“, ktorá sa snaží osloviť trénerov mládeže a detí po celom svete.

„Vytvorili sme spoločne s Nadáciou Tesco veľmi atraktívny projekt. Tesco behy pre život sa spolu s Detskými atletickými hrami aj s Juniorskou maratónskou štafetou stali podujatím pre všetky vekové kategórie. Rodiny s deťmi, všetky generácie spoločne, strávili víkendový deň aktívne. Povzbudili sme rodičov, aby mysleli na pravidelný pohyb celej rodiny,” myslí si Peter Korčok, prezident Slovenského atletického zväzu a pokračuje: „Veľký význam má aj charitatívny rozmer podujatia s prepojením na šport. Výťažok zo štartovného využijeme na atletické, športovo – vzdelávacie tábory pre deti z detských domovov, čím podporíme aj tých, pre ktorých sú takéto možnosti vzácne. Dáme tak šancu všetkým deťom.” Termíny detských táborov, ktorých sa zúčastní 250 detí:

12.7. – 17.7. 2015 Bojnice
26.7. – 31.7. 2015, Námestovo
2.8. – 7.8. 2015, Bojnice
23.8. – 28.8. 2015, Námestovo

Patróni Behov
Tesco Beh pre život, už tradične, podporili aj známe osobnosti. Pribudli k nim tento rok úspešní športovci zo Slovenského atletického zväzu. Športové outfity pre nich zabezpečila módna značka F&F Active. Špecializuje sa na funkčné športové oblečenie. Patrónov ste mohli vidieť v jednotlivých

BANSKÁ BYSTRICA 10.5.2015
Matej Tóth (atletika)
Paulína Fialková (biatlon)

TRNAVA 17.5.2015
Juraj Hrčka (herec)
Ľubomír Bukový (herec)
Libor Charfreitag (atletika)
Michaela Pešková (atletika)

KOŠICE 23.5.2015
Aneta Paríšková (moderátorka)
Alexandra Bezeková (atletika)
Jana Purdjaková (kulturistika)

TRENČÍN 24.5.2015
Barbora Rakovská (moderátorka)
Adam Gavenda (kanoistika)
Dávid Dorička (kanoistika)

NITRA 7.6.2015
Klaudio Farmadín (karate)
Rebeka Vidová (karate)
Miriam Kozmová (karate)

ŽILINA 13.6.2015
Dana Strculová (moderátorka)
Juraj Vitko (atletika)

PREŠOV 14.6.2015
Gabriela Marcinková (herečka)
Martin Otčenáš (biatlon)

BRATISLAVA 20.6.2015
Michaela Králiková s rodinou (foodblogerka)
Miriam Šmahel Kalisová (moderátorka)
Martin Šmahel (osobný tréner a výživový poradca)
Marek Majeský s rodinou (herec)
Miroslava Kosorínová (tanečnica)
Dagmar Didiana Dianová (moderátorka)
Zuzana Stromková (akrobatika)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Deň narcisov môžete podporiť aj v Tescu darom dobrovoľníkom alebo kupónmi Stovky značkových výrobkov majú odteraz v Tescu ešte nižšiu cenu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.