Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Tejpovanie vás zbaví bolesti!

BRATISLAVA 12. marca – Všimli ste si, že keď zo seba futbalisti v nadšení zo streleného gólu zakázaným spôsobom strhnú dres, na ich svaloch sa čoraz častejšie objavujú pestré pásy? Alebo že ich majú atléti, guliari, skokani do diaľky?

To sú tejpy, ktoré majú rôzne farby a tešia sa stále väčšej obľube aj u hráčov tenisu, bežcov a mnohých ďalších športovcov. No dokážu pomôcť aj bežným ľuďom, ktorí toľko nešportujú, no majú bolesti chrbta, šije ap.

Jednoducho si prelepiť boľavé miesto – funguje to?
Áno, s japonským spôsobom liečby Kinesio Taping, ktorý sa využíva najmä pri zraneniach športovcov. Je však účinný aj pre ostatné problémy, pri bolestiach pohybového aparátu a svalov. Prúžky, s ktorými sa „tejpuje“ sú vysoko elastické, priedušné a neobmedzujú pohyb. Koža je nimi pri každom pohybe jemne masírovaná, stimulujú krvný a lymfatický obeh, podporujú kĺby a upravujú svaly.

Taping pomáha pri ortopedických problémoch, uvoľňuje napätie chrbta a šije, je však účinný aj pri iných ťažkostiach, ako sú migréna či menštruačné bolesti.

Všetko o fenoméne tejpovania sa dozviete v novej knihe TEJPOVANIE.
-Zaujímavé informácie o vývoji, materiáloch a účinkoch kineziologických a mriežkových tejpov
-Aplikácie tejpov od hlavy až k pätám – pre ťažkosti v oblasti svalstva, šliach, väziva a kĺbov
-Aplikácie tejpov od A po Z pre najčastejšie všeobecné zdravotné problémy
-Špeciálne aplikácie – napríklad pre nervy, lymfu a jazvy
-Detailné charakteristiky tejpov slovom a na približne 200 obrázkoch

Autor Daniel Weiss je uznávaný terapeut a liečiteľ. Sám popisuje, o čom jej jeho kniha a ako vám môže pomôcť:
„V úvodnej kapitole by som chcel najprv vysvetliť princípy kineziologického tejpovania (kineziotejpovania), jeho objavenie a ďalší vývoj, účinky a hranice. V praktickej časti vám na základe podrobných opisov a viacerých fotografií predvediem jeho správne používanie.“
Nalepovanie a odstraňovanie tejpov je naozaj jednoduché, no určité know-how pri výbere a aplikácii je predsa len potrebné. Presne v tom vám poradí kniha Tejpovanie rozdelená na ortopedické a všeobecné zdravotné problémy.

O tejpovacie pásky a samotné tejpovanie vzrastá aj všeobecný záujem. „Tejto úžasnej a efektívnej metóde sa podarilo presadiť, v neposlednom rade v dôsledku úspechov vrcholového športu, aj v každodennej terapii, v prevencii a nakoniec aj v masovom športe,“ vysvetľuje terapeut Daniel Weiss. „Okrem mnohých pozitív nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky, sú pomerne lacné – a medzičasom dostupné v každom zdravotníckom zariadení, na internete, ako aj v lekárňach. Preto ich úspešnému napredovaniu nič nebráni!“

Prelistujte si prvých 12 strán z novinky TEJPOVANIE.

http://www.bux.sk/knihy/227892-tejpovanie.html

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Exkluzívna novinka v segmente online zábavy Urgentné príjmy hlásia nárast vážnych zranení detí na trampolíne – z takýchto úrazov môžu vzniknúť trvalé následky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.