Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. októbra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Technika prilákala aj tlmačských strojárov

Dňa 05. októbra 2016 sme aj my, študenti štvrtého ročníka Strednej odbornej školy technickej v Tlmačoch, zavítali do Nitry na IV. ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus 2016, ktorý sa konal na nitrianskom výstavisku.

Ako záujemcovia o vysokoškolské štúdium sme mali príležitosť bližšie sa oboznámiť s ponukou jednotlivých študijných odborov slovenských a českých vysokých škôl. Celkovo 235 univerzít, vysokých škôl, fakúlt a ďalších vzdelávacích inštitúcií ponúkalo návštevníkom viac ako 3000 študijných odborov. Na veľtrhu sa zúčastnili okrem slovenských aj vysoké školy zo zahraničia, predovšetkým z Českej republiky, Veľkej Británie, Dánska a Holandska. Svoje zastúpenie mali aj univerzity z Nemecka, Poľska a Číny.

Nakoľko už teraz študujeme na SOŠt Tlmače technické odbory – programátor obrábacích strojov a zariadení, či mechanik elektrotechnik, bolo pre nás zaujímavé pozrieť si pripravené ukážky a bližšie sa informovať o možnostiach technického vzdelávania. Lebo ako je dnes prizvukované a medializované: „S technikou máte budúcnosť!“, sme sa priamo stretli aj na výstavisku. Zaujali nás predovšetkým prezentácie vysokých škôl: STU Bratislava, Žilinská univerzita a UKF Nitra, kde by sme chceli po úspešnej maturite pokračovať v štúdiu.

Mali sme možnosť získať katalógy a brožúry s kontaktmi, termíny podania prihlášok a prijímacích konaní, otestovať sa elektronickým testom „Na čo sa hodíš?“, využiť poradenstvo o štúdiu a veľa iných zaujímavých informácií, ktoré by nám mali pomôcť pri štarte na vysokej škole. Je predsa lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, o čom sme sa presvedčili. Aj vďaka ústretovému a milému prístupu študentov vysokých škôl a ich zástupcov sme o krok bližšie pri rozhodovaní sa a výbere nášho ďalšieho štúdia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Vzniká „Softvérová republika“, nový ekosystém pre inteligentnú a udržateľnú mobilitu Prečo pivo a jedlo k sebe patria? Spoznajte pravidlá párovania piva a jedla

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.