Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júna 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Ťažba uhlia v súlade s plánom

BRATISLAVA 3. júna – V roku 2013 ukladá podnikateľský plán Hornonitrianskych baní Prievidza vyťažiť 2 130 000 ton hnedého uhlia. Za päť mesiacov od začiatku roka baníci v troch baniach – v bani Cigeľ, Handlová a Nováky – dosiahli ťažbu 963 000 ton v súlade s plánovanými zámermi. Pri príprave nových ťažobných kapacít vyrazili razičské osádky 4 760 metrov banských chodieb.

Hornonitrianske bane Prievidza expedovali obchodným partnerom 897 521 ton uhlia. Najväčšia časť produkcie (861 897 ton) bola určená pre elektráreň Nováky. Pre zásobovanie malospotrebiteľov, domácností vykurujúcich pevným palivom, dodali na slovenský trh 14 317 ton triedených druhov uhlia.

V skupine Hornonitrianskych baní v súčasnosti pracuje 4 210 zamestnancov. Vzhľadom na vekovú štruktúru a prirodzený pohyb zamestnancov sú stavy zamestnancov priebežne dopĺňané. Za päť mesiacov od začiatku roka prijali do pracovného pomeru 251 zamestnancov. Prednosť majú uchádzači na pracovnú pozíciu baník so skúsenosťami a praxou s prácou v podzemí. 136 novoprijatých zamestnancov posilnilo najmä pracoviská ťažby a razenia banských chodieb, banskú dopravu a údržbu banských diel.

Motivujúcim prvkom zamestnanosti sú viaceré sociálne benefity zakotvené v novej Kolektívnej zmluve pre rok 2013. Pri priaznivom plnení výrobných a ekonomických ukazovateľov počíta aj s medziročným rastom priemerného zárobku o 4,2% oproti priemernému zárobku z roku 2012 (804,30 eur).

Súčasťou sociálnej starostlivosti o zamestnancov sú aj naďalej rekondičné a ozdravné pobyty a preventívne prehliadky. Všetky formy stravovania sú s príspevkom zamestnávateľa. Baníkom v podzemí je poskytovaná aj mrazená strava a desiatové balíčky. Pri významných pracovných a životných výročiach sú vyplácané jubilejné odmeny. K tradíciám patrí vernostný prídavok baníkov, príspevok na domácu rekreáciu, detské prázdninové a liečebné pobyty, kultúrne a športové podujatia. K balíku zamestnaneckých výhod možno prirátať 3% príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie, príspevok na očkovanie, dopravu do zamestnania, výhody pre bezpríspevkových darcov krvi a iné benefity.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Úprimné poďakovanie od banskej spoločnosti Technológia Li-Ion v intralogistike. Ide o budúcnosť alebo krátkodobý trend?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.