Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Taiwan: Spolupráca namiesto sporov o Východočínske more

BRATISLAVA 2. decembra – Napätie v súvislosti so sporným súostrovím Diaoyutai (jap. Senkaku) vo Východočínskom mori sa nedávno opäť vystupňovalo kvôli vyhláseniu zóny vzdušnej obrany Čínou (ČĽR), ktoré sprevádzalo oznámenie o uskutočnení „núdzových obranných opatrení“ v prípade nepodriadenia sa.

Japonsko a Spojené štáty okamžite rôznymi spôsobmi protestovali, kým EÚ naliehala na zúčastnené strany, aby zachovali pokoj a zdržanlivosť a pokúsili sa o diplomatický spôsob hľadania mierového riešenia založeného na spolupráci.

Nan-yang Lee, vedúci zastúpenia Taiwanu v Slovenskej republike, vyjadril svoje znepokojenie a povedal, že ako strana, ktorá si tiež nárokuje suverenitu nad súostrovím Diaoyutai, vyhlásila Čínska republika (Taiwan) v auguste 2012 prostredníctvom prezidenta Ma mierovú iniciatívu vo Východočínskom mori, vyzývajúcu všetky dotknuté strany, aby zachovali zdržanlivosť a vyhýbali sa nepriateľskému konaniu: aby odložili spory, neupúšťali od dialógu a dodržiavali medzinárodné právo spôsobom umožňujúcim vyriešenie sporov mierovou cestou.

Vláda Čínskej republiky je hlboko znepokojená vývojom v tomto regióne a jednoznačne nalieha na všetky zúčastnené strany, aby vyriešili predmetný spor o oblasť prostredníctvom dvojstranných a viacstranných mierových rokovaní tak, aby bolo možné spoločne udržať oblastný mier a stabilitu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Dar Taiwanu pre Ukrajinu vo výške 4,6 milióna eur navýšili Slováci a Slovenky o skoro 860-tisíc eur Anjelov strážnych máme možno aj vo svojom okolí! Union podporil projekt Vianočnej pošty, písanie listov Ježiškovi môže spestriť čarovná rozprávka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.