Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. septembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

TA3 oslavuje 11 rokov

BRATISLAVA, 25. septembra – „Máme za sebou opätovne rok bohatý na množstvo kľúčových udalostí – ako doma, tak aj vo svete. Televízia TA3 nechýbala ani pri jednej z nich. Boli sme pri nich tak, ako žiadna iná televízia na Slovensku nemôže byť. My dávame divákom to, čo iní nemajú – a tým je vysielanie naživo. Divákom prinášame udalosti v reálnom čase, ako sa dejú,“ hovorí Martin Ilavský, generálny riaditeľ TA3. Samotný začiatok vysielania televízie – v deň jednej z najkľúčovejších udalostí v novodobých dejinách, ktorou bol 11. september – predurčil to, že spravodajská televízia má zmysel aj na slovenskom trhu.
Televízia TA3 je televíziou pre všetkých hneď niekoľkokrát. Začínala s pokrytím územia Slovenska na úrovni 45 %. Dnes sa považuje za celoplošnú televíziu, čo je veľkým úspechom. Formát televízie istým spôsobom stanovuje cieľovú skupinu divákov. „My sa však naše hranice snažíme posúvať. Každú sezónu vylepšujeme programovú štruktúru tak, aby si v širokom spektre programov mohol nájsť každý divák informácie zo svojej profesionálnej oblasti, ale aj praktické rady ako bežný občan,“ vysvetľuje Igor Čekirda, výkonný riaditeľ TA3. Martin Ilavský dopĺňa: „Navyše, značka TA3 má na Slovensku veľmi dobrý goodwill. Dá sa povedať, že by bolo komplikované nájsť na Slovensku diváka, ktorý by nepoznal televíziu TA3.“
Tak, ako TA3 postupne rastie na obrazovke, rovnako tak rastie interne – pracuje sa na jej identite, vylepšuje sa jej biznis model, technické zázemie, či samotný vizuál televízie. „Zdôraznil by som, že naša televízia bola od začiatku svojho vysielania v technologickom meradle medzi svetovou špičkou. To sa jej podarilo udržať po celých 11 rokov. Aktuálne patríme medzi tie najmodernejšie spravodajské televízie, čo je dôležité aj pre náš obsah. Technika nám totiž umožňuje vysielať naživo v reálnom čase každú kľúčovú udalosť,“ vysvetľuje Igor Čekirda.
11. výročie televízie podporuje aj prebiehajúca reklamná kampaň. TA3 vybrala ako najvhodnejší koncept so sloganom Nebezpečne blízko, v anglickej alternatíve Breaking News. Martin Ilavský komentuje: „Koncept „Nebezpečne blízko“ symbolizuje to, čím TA3 žije. Spravodajská televízia TA3, ako jediná svojho druhu na Slovensku, je prítomná na pulze najhorúcejších aktualít dňa. Slogan súčasne nápadito poukazuje na špecifiká novinárskeho povolania, keď sa reportér a televízia stávajú akousi prirodzenou hranicou medzi reálnym dianím v teréne a prostredím, v ktorom divák správy sleduje. Podčiarkuje teda spravodajský charakter TA3, ktorý bude televízia naďalej rozvíjať.“
„Pokiaľ ide o naše ambície do budúcnosti, tie sú jednoduché – stavať na dobrých a silných základoch, ktoré televízia TA3 má. Ísť ďalej a rozvíjať televíziu tak, aby jej obsah bol pre divákov ešte zaujímavejší. Naším cieľom je, aby profesionalita a dôležitosť značky TA3 spolu dynamicky „rástli“. Ako v odborných kruhoch, tak aj v rámci širokého diváckeho spektra. Jednoducho, aby sme boli voľbou číslo jeden, pokiaľ ide o top udalosti z domova i zo sveta,“ uzatvára Martin Ilavský.

O televízii TA3
Televízia TA3 je prvá spravodajská televízia, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od septembra roku 2001. Denne prináša aktuálne spravodajstvo, pričom základom jej vysielania sú hodinové spravodajské bloky. Programovú štruktúru dopĺňajú publicistické relácie a špeciálne projekty, ktoré pokrývajú všetky oblasti spoločenského života. Primárnymi cieľovými skupinami televízie sú obyvatelia Bratislavy starší ako 18 rokov, obyvatelia miest s viac ako 50-tisícmi obyvateľov, ako aj profesionáli s vysokoškolským vzdelaním a vysokým socioekonomickým štatútom. Prevádzkovateľom televízie je spoločnosť C.E.N., s.r.o.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es

K téme

Nerovnosť v odmeňovaní mužov a žien je na Slovensku problém, ktorý nesmieme zamiesť pod koberec Televízne spravodajstvo RTVS označili diváci opäť za najobjektívnejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.