Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. augusta 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

TA3: Ku Káčerovi na bicykli sa pripája čoraz viac nadšencov

BRATISLAVA/SNINA 4. augusta – Správca Nadácie TA3 Peter Káčer je po dvoch úspešných ročníkoch akcie Káčer na bicykli už na svojej tretej cykloceste naprieč Slovenskom, tentokrát naprieč východným Slovenskom. Nedeľňajšie finále bude vo Vysokých Tatrách, na Štrbskom Plese.

Dnes ráno vyštartoval zdolať štvrtú tohtoročnú etapu zo Sniny do Michaloviec.

Peter sa narodil s diagnózou DMO a napriek svojmu handicapu sa rozhodol pomáhať druhým a svojou charitatívnou a náročnou jazdou na špeciálne upravenom bicykli po Slovensku upovedomovať o potrebe pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Každý deň prejde jednu etapu a každý deň bicykluje za konkrétnu pomoc konkrétnym ľuďom alebo organizáciám, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých.

Peter sa na tohtoročnú cestu pripravoval intenzívne pod dohľadom fyzioterapeuta viac ako pol roka. Spomínaný fyzioterapeut Peter Škoda, ako aj kolega Petra Káčera Lukáš Grešš – manažér redakcie TA3, sú s ním na cestách a okrem toho, že bicyklujú, dozerajú na to, aby sa Peter veľmi neprepínal. Jeho odhodlanosť a húževnatosť totižto nemá konkurenciu a Peter je vzorom a inšpiráciou pre mnohých zdravých ľudí.

Do štvrtej etapy a štvrtého dňa sa Peter dostal bez komplikácií a na svojich cestách stretáva čoraz väčší počet nadšencov a fanúšikov.

Dnes ráno s ním zo Sniny (z areálu Biokúpaliska) do Michaloviec za sprievodu folklórneho súboru Šírava vyštartovali na bicykloch aj kolegovia z relácie Motoring – Dodo Dúbravský a Michal Karpát, ako aj primátor mesta Snina.

Počas dnešného dňa má Peter naplánovanú zastávku v meste Humenné, kde ho podľa našich informácii už čakajú milí Humenčania, priaznivci a ľudia dobrej vôle, ale aj príjemné občerstvenie.

K nadšencom Petra Káčera, ako aj k samotnému Káčerovi na bicykli, sa môžete pripojiť aj vy!
Nedeľňajšia, siedma etapa, je verejná. Povedie z Popradu na Štrbské Pleso a na bicykli sa k Petrovi môže pripojiť každý, kto má dušu na správnom mieste.

Počas finálneho dňa, v nedeľu 7.8.2016, bude pre fanúšikov, účastníkov akcie i návštevníkov Vysokých Tatier pripravený sprievodný program. Podporiť ho prídu kolegovia, starostovia obcí i primátori, Peter Bondra a ďalší športovci.
V programe vystúpi napr. Adam Ďurica, Robo Opatovský, Kristína, Tublatanka, Peter Cmorík, Marián Greksa, umelecký súbor Štrbeň a mnoho ďalších známych osobností i ľudí z kultúrneho a spoločenského života.

Úsilie Petra Káčera, ako aj dobrý zámer celej akcie, môžete podporiť už v tejto chvíli aj bez bicykla a to zaslaním prázdnej SMS na číslo 832. Cena jednej SMS je 1 euro a mobilní operátori Orange, Telekom a O2 poskytujú službu bez nároku na odmenu. Celú sumu poukážu na účely Nadácie TA3.
Ďakujeme!
Viac informácií o akcii Káčer na bicykli, o zbierke, ako aj o ľuďoch, pre ktorých je určená, nájdete na stránke kacernabicykli.ta3.com alebo priamo vo vysielaní televízie TA3.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

nr;ts

K téme

TIME: Za 30 rokov vzrástol HDP na jedného Slováka z 2 400 na 20 000 dolárov Začína štrnásty ročník súťaže EY Podnikateľ roka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.