Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. septembra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

TA3: 12 rokov spravodajskej televízie TA3

BRATISLAVA 20. septembra – Televízia TA3 oslavuje v týchto dňoch 12 rokov pôsobenia na slovenskom mediálnom trhu. Jeseň je v TA3 tradične aj obdobím programových noviniek.

„Televízia TA3 sa za 12 rokov svojho vysielania vypracovala na celoplošné mienkotvorné médium. Sme pre divákov voľbou číslo 1 pri každej kľúčovej udalosti doma i vo svete aj preto, že ako jediní vysielame naživo a v reálnom čase,“ hodnotí Martin Ilavský, generálny riaditeľ TA3.

„Na jar sme predĺžili naše vysielanie o dve hodiny denne. Krátko na to sme spustili aj digitálne terestriálne vysielanie, čím sme sa stali celoplošnou televíziou. Naše najaktuálnejšie domáce a zahraničné spravodajstvo si tak môžu pozrieť diváci na celom Slovensku. A to len potvrdzuje našu pozíciu lídra televízneho spravodajstva,“ dodáva Martin Ilavský.

Jesenné novinky na TA3

Diváci si na TA3 budú môcť pozrieť novú predpoveď počasia. Okrem nového vizuálu ku grafickej predpovedi postupne pribudne k rannému aj večerné moderované počasie.

Novinkou medzi publicistickými reláciami je mesačník zo sveta opery Bravo!. Martina Kyselová hovorí: „Svet opery divákom v tejto relácii priblížia Katarína Korecká a Peter Bielik. Reláciu Bravo! si diváci budú môcť pozrieť buď v piatkovej premiére o 21:30 alebo v nedeľňajšej repríze.“

Spoluautorom myšlienky je moderátor Peter Bielik, ktorý sa predstaví v netradičnej úlohe: „Reláciou Bravo! chceme televíziu TA3 posunúť ešte bližšie k tým divákom, ktorí dávajú dôraz na kvalitu. V Katke Koreckej sme získali vynikajúcu reportérku a rešpektovanú osobnosť s veľkými skúsenosťami z oblasti vážnej hudby. Veľmi sa teším na našu vzájomnú spoluprácu.“

Tvárou relácie Showbiz sa od septembra stala módna publicistka Emma Tekelyová. S novým podtitulom relácie „Móda – trendy – životný štýl“ rozšírila aj spektrum tém, ktoré diváci v relácii nájdu.

Formu zmenila relácia Portrét. Katrin Lengyelová ju posunula viac k dokumentárnemu žánru, v ktorom osobnosti predstavuje nielen v ich autentickom prostredí, ale aj cez výpovede ľudí a udalosti, ktoré ich ovplyvnili.

Pevné divácke zázemie si našli aj dve nové diskusné relácie, ktoré sme divákom TA3 predstavili už na jar. Rozhovory cez polnoc a Bez dresu s Dušanom Gabánim. Tím tvorcov Rozhovorov cez polnoc posilnil Norbert Dolinský, ktorý bude striedavo s Pavlom Kirinovičom sprevádzať divákov nielen nočnou talkshow, ale aj Dobrými správami.

Jesennému spravodajstvu na TA3 budú okrem aktuálnych udalostí dominovať aj Voľby do Vyšších územných celkov, počas ktorých bude televízia TA3 prinášať živé vysielanie zo všetkých regiónov Slovenska.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

mt

K téme

Nerovnosť v odmeňovaní mužov a žien je na Slovensku problém, ktorý nesmieme zamiesť pod koberec Televízne spravodajstvo RTVS označili diváci opäť za najobjektívnejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.