Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. februára 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SZČO a samoplatitelia nezabudnite si zmeniť výšku preddavku

BRATISLAVA 1. februára – Od 1.1.2016 platí nová minimálna výška preddavku pre SZČO a samoplatiteľov vo výške 60,06 Eur (v prípade osôb, ktoré majú zníženú sadzbu poistného je to 30,03 Eur). Po prvý raz sú SZČO povinné zaplatiť preddavok v novej výške za mesiac január, pričom jeho splatnosť je do ôsmeho dňa nasledujúceho mesiaca. To znamená, že preddavok na poistné za január 2016 je potrebné zaplatiť do 8.2.2016.

SZČO a samoplatitelia, ktorí majú vo svojej banke zriadený trvalý príkaz na úhradu preddavkov na poistné, by nemali zabudnúť zmeniť si ho tak, aby zohľadňoval novú minimálnu výšku preddavku. Podrobné informácie o novej výške preddavku na poistné pre jednotlivé typy platiteľov sú zverejnené na internetovej stránke Všeobecnej zdravotnej poisťovne – link: http://www.vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/preddavky-poistne.html

S výpočtom alebo overením nového preddavku na poistné pomôže SZČO aj jednoduchá kalkulačka, ktorú platitelia nájdu takisto na internetovej stránke poisťovne – link:
http://www.vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/kalkulacka-vypocet-preddavku-poistne-rok-2016-samostatne-zarobkovo-cinne-osoby.html

On line kalkulačku je možné využívať počas celého roku 2016. To znamená, že ak sa aj u SZČO zmenia niektoré podmienky na výpočet preddavku, napríklad sa stane poberateľom dôchodku, môže si opäť jednoducho vypočítať novú výšku preddavku na poistné.

Preddavok si SZČO môžu skontrolovať aj v saldokonte ePobočky.

01.02.2016
Informovala: Petra Balážová, hovorkyňa

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Ako využiť rekreačný poukaz a dovolenkovať na Slovensku o 55% lacnejšie Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.