Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Štvrtý zväzok pentalógie Podnik a podnikanie na trhu

BRATISLAVA 19. apríla – Dlho očakávaný štvrtý zväzok pentalógie Podnik a podnikanie prichádza v týchto dňoch do distribučnej siete. Autor pentalógie profesor Štefan Kassay pracuje komplexne na všetkých piatich zväzkoch už 20 rokov.

Vydanie štvrtého zväzku sa oneskorilo oproti pôvodného plánu. Autor hovorí: „Žijeme v turbulentnej dobe. Veľa vecí sa mení a v priebehu písania štvrtého zväzku sa objavili nové skutočnosti, ktoré bolo potrebné zachytiť v Podniku a podnikaní.“Aj vplyvom ekonomickej krízy vedci a podnikatelia začali riešiť nové otázky a problémy, ktoré vyplynuli z tejto súčasnej situácie. Štvrtý zväzok podrobne analyzuje problematiku interných procesov vo výrobe. „Výklad problematiky sa prednostne opiera o procesy, ktorých charakter je vo viacerých odvetviach identický, alebo podobný. Z hľadiska zrozumiteľnosti, aj v nestrojárskych odboroch, je terminologická stránka výkladu zjednodušená, približujúca sa viac ekonomickej terminológii,“ povedal o najnovšom zväzku Štefan Kassay.

Zväzok Interné procesy je preto určený nielen výrobným inžinierom, majiteľom firiem ale aj ekonomickým riaditeľom a samozrejme všetkým študentom ekonómie, strojárstva a manažmentu. Predchádzajúce vydané tri zväzky prekvapili čitateľov grafmi, fotografiami a popisnými obrázkami, ktoré umožnili sa jednoduchšie zorientovať v problematike. A štvrtý nezaostáva, skôr naopak. „Interné procesy sú doplnené fotografickým materiálom a náčrtmi, ktoré detailne približujú opisované procesy,“ uviedol grafik publikácie Dušan Ščepka.

Autor Štefan Kassay pri tvorbe pentalógie Podnik a podnikanie nevychádza len z najnovších štúdií a vlastných poznatkov. Opiera sa aj o názory popredných expertov a odborných konzultantov. Jedným z nich je aj vedúci vedecký redaktor pentalógie profesor Ján Košturiak. Ten neskrýva nadšenie zo štvrtého zväzku: „Nepoznám podobnú publikáciu u nás alebo v zahraničí. Podrobne rozanalyzovaná problematika, v ktorej sa spájajú najnovšie vedecké poznatky s praxou slovenského podniku je výnimočným dielom.“

Publikácia autora Štefana Kassaya má spolu takmer 1000 strán, ale autor neoddychuje. Intenzívne pracuje na piatom zväzku. Svoje znalosti a nové riešenia konfrontuje s11 konzultantmi. Učenie a rast je názov posledného zväzku z pentalógie Podnik a podnikanie. „Plánujeme ho dokončiť a vydať ešte v tomto roku,“ uzatvára profesor Štefan Kassay a už uvažuje aj nad začatím ďalších publikácií.

O pentalógii Podnik a podnikanie
Autor publikácie Dr.h.c.prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. Podnik a podnikanie prináša unikátny pohľad na podnikanie v prostredí slovenského holdingu. Prvý zväzok s názvom Podnikateľské prostredie hodnotí a analyzuje prechod z plánovaného hospodárstva na trhové. Druhý zväzok – Ekonomika a financie prehodnocuje makroekonomiku a mikroekonomiku, opisuje predpokladané a nevyhnutné zmeny a poukazuje na možné riešenia v nových zložitých podmienkach. Strategická komunikácia je názov tretieho zväzku, kde podľa autora prioritu má pred marketingom komunikácia. A v poslednom piatom zväzku autor rozpracováva tézy na tému Učenie a rast. Publikácie sú vydávané vo vydavateľstve SAV-VEDA pod gesciou Európskej akadémie vied a umení. Na vydávaní cudzojazyčných mutácií sa spolupracuje s renomovaných zahraničnými vydavateľstvami.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Jesenná ITAPA 2023: Digitalizované zdravotníctvo je náš cieľ. Najskôr tu ale musíme dokončiť rozbehnuté projekty Školy na zelenú dostali opäť zelenú

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.