Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. mája 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Študenti ZŠ a SŠ dokázali, že vedia pracovať s Officom

BRATISLAVA 3. mája – Myšlienka porovnania a zhodnotenia znalostí žiakov základných a stredných škôl pri práci s aplikáciami Microsoft Office vznikla minulý rok v Čechách. Tento rok sa do súťaže mohli zapojiť po prvýkrát aj slovenské školy a ich žiaci, ktorí mali možnosť zmerať si sily a znalosti v práci s Microsoft aplikáciami – Word, Excel a PowerPoint. Slovensko budú v česko-slovenskom finále v kategórii základných škôl reprezentovať víťazi Matej Focko zo ZŠ Nižný Klátov a Veronika Fejová ZŠ s MŠ Pod hájom. V kategórii stredných škôl budú farby hájiť Marek Marcinech zo SOŠ Bzinská 11, Nové Mesto nad Váhom a Dušan Zis, Gymnázium sv. Tomáša Akvinského z Košíc.

„Pre študentov je práca hrou. Úprimne, to je na tomto období najkrajšie. Dôležité je však novú generáciu pripraviť na život v praxi, a ten býva neúprosný z hľadiska počítačových zručností. Trh čaká na hotových zamestnancov a som rád, že projekt Office aréna sa zameral práve na tento druh vzdelávania,“ povedal Ing. Ján Lichvár, obchodný riaditeľ spoločnosti GAMO a.s.

Súťaž Office aréna 2013 pozostáva z 3 kôl. Zo školského kola postúpili do celoslovenského kola 2 žiaci zo všetkých zúčastnených škôl v dvoch kategóriách: základné a stredné školy. V druhom celoslovenskom kole sa stretli víťazi školských kôl z každej kategórie. V rámci celoslovenského finále, ktoré sa konalo 24. apríla v Banskej Bystrici, museli súťažiaci na mieste preukázať ich základné ako aj pokročilé skúsenosti s prácou s Office aplikáciami. Odborná porota na základe vypracovania zadaných úloh vybrala dvoch žiakov základných škôl a dvoch stredoškolských žiakov, ktorí postúpili priamo na česko-slovenské finále, ktoré sa bude konať 9. mája v Prahe. Tam si súťažiaci otestujú svoje znalosti aj v aplikácii Microsoft Access a budú musieť obhájiť aj svoje prezentačné zručnosti pred porotou.

„Súťaž Office aréna 2013 je jedna z mála, ktorá dáva priestor vyniknúť šikovným mladým ľuďom efektívnym spôsobom. Odborné znalosti a využívanie aplikácií Microsoft Office sú preverované cez zadania, ktoré sú vsadené do problémovej úlohy z reálneho života, čím sa stáva celá súťaž zmysluplnou, atraktívnou a ozajstnou výzvou pre súťažiacich,” povedala učiteľka Ibolya Straussová, ZŠ Nižný Klátov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali Duálna Akadémia otvorila nové Tréningové centrum, ktoré je jedinečné v strednej Európe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.