Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. marca 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Staráte sa o svoje zdravie dostatočne?

Z viacerých prieskumov vyplýva, že takmer polovica ľudí sa o prítomnosť toxínov v organizme nezaujíma a ani si neuvedomuje, aké ohrozenie sa ukrýva jednak v znečistenom prostredí (vrátane nášho najbližšieho okolia) a jednak vo vysoko spracovaných „prefabrikovaných“ potravinách.

A teraz ruku na srdce – kedy ste sa naposledy zamysleli, či neprijímate príliš veľa toxínov? Či by nebolo dobré vnútorne očistiť svoj organizmus?
Že načo? Netreba? Stravujete sa dobre a striedmo?

Škodlivé zlúčeniny sú v súčasnom svete všadeprítomné. Nachádzajú sa vo vode, v pôde i v potrave. Zvyčajne sa vyskytujú v malých dávkach a v nízkej koncentrácii, ale ich dlhoročné pôsobenie môže viesť k značnému oslabeniu organizmu, zníženiu imunity, chronickej únave či k rozvoju početných chorôb.

V novej knihe Očistné kúry okrem iného nájdete pečeňovú a obličkovú kúru, ryžovú diétu a zoznam škodlivých prísad v potravinách.

Zdroje toxínov

1. Znečistené prostredie (výfukové splodiny, prostriedky proti hmyzu, priemyselné odpady atď.).
2. Nadbytok liekov, predovšetkým liekov proti bolesti a antibiotík.
3. Potravinové prísady – farbivá a konzervačné látky.
4. Chemické prísady v kozmetike, pracích práškoch a čistiacich prostriedkoch.
5. Drobné prehrešky a návykové látky – alkohol, cigarety, narkotiká a iné.

Toxíny v potravinách

V roku 2001 prijali tzv. Štokholmský dohovor o perzistentných organických látkach s medzinárodnou platnosťou, ktorý upravuje výrobu, dovoz a vývoz trvalých nebezpečných látok, ktoré majú škodlivý vplyv na ľudské zdravie a ohrozujú život človeka. Medzi dvanásť najnebezpečnejších látok (nazývaných „hanebná dvanástka“) patria okrem iných pesticídy a iné vedľajšie produkty chemickej výroby.

Odhaduje sa, že priemerná denná spotreba potravinových prísad škodlivých pre organizmus môže dosahovať dokonca až 10 – 20 gramov. Najviac takýchto prísad, akými sú škrob, želatína, pektín, guarová guma, konzervačné látky, majú:
– mliečne výrobky (10 g na 150 g jogurtu),
– nápoje v prášku,
– margaríny (3 g na 100 g),
– zákusky.

Prírodné očistné kúry, overené doktorkou Jadwigou Górnickou počas mnohoročnej lekárskej praxe, prispejú k tomu, aby sme sa mohli tešiť dobrému zdraviu po dlhé roky. Aj preto odporúčame knihu Očistné kúry – Cesta ku zdraviu.

V knihe okrem iného nájdete:
• zoznam zdraviu škodlivých prísad do potravín
• ryžovú diétu
• pôsty a hladovky
• očistnú pečeňovú a obličkovú kúru
• terapiu šťavami

Prečítajte si viac o knihe Očistné kúry

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Byť doma, nerovná sa nude. Ako urobiť z bežných aktivít originálny program? Prevencia rakoviny je jednou z najdôležitejších súčastí jej úspešnej liečby

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.