Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP za etiku v podnikaní získal Veľkú cenu SOPK

BRATISLAVA 19. apríla – Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) na dnešnom slávnostnom zhromaždení delegátov udelila spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) Veľkú cenu SOPK za uplatňovanie etických princípov v podnikaní za rok 2015.

SOPK túto súťaž vyhlasuje každoročne už od roku 2002. Ocenenie udeľuje podnikateľským subjektom za dodržiavanie etických princípov v podnikaní v záujme rozšírenia okruhu dôveryhodných podnikateľov. „Veľká cena SOPK je príležitosťou ukázať širokej podnikateľskej i laickej verejnosti, že podnikať na Slovensku sa dá slušne a korektne, že etika je samozrejmou súčasťou podnikateľského života,“ podotkol predseda SOPK Peter Mihók a dodal, že spoločnosti musia byť etickým a čestným partnerom pre svojich obchodných partnerov, zákazníkov, zamestnancov, orgány štátnej správy i širokú verejnosť, ale napokon aj vzorom pre svojich konkurentov.

Za rok 2015 sa takouto spoločnosťou stal práve SPP. „Toto ocenenie našej činnosti nás teší o to viac, že tento rok si pripomíname 160 rokov plynárenstva na Slovensku. SPP na túto tradíciu spoľahlivej a ekologickej energie priamo nadväzuje, a preto je toto ocenenie pre nás zároveň záväzkom. Byť najvýznamnejším dodávateľom plynu a elektriny totiž so sebou nesie aj pocit zodpovednosti a znamená aj dodržiavanie etických princípov, či férového prístupu,“ vyhlásila pri preberaní ocenenia Ivana Zelizňáková, členka predstavenstva SPP.

SPP sa ako energetický líder a kľúčový dodávateľ plynu na Slovensku pýši celkovým podielom na trhu viac ako 58 %, pričom elektrickú energiu dodáva na takmer 120-tisíc odberných miest po celom Slovensku. Filozofiou SPP je byť nielen najlepším a najväčším, ale aj férovým partnerom – zákazníkov, dodávateľov a aj zamestnancov. SPP preto striktne dodržiava etické princípy, ktorých súčasťou je napríklad otvorená a transparentná komunikácia, žiadne „chytáky“ či skryté sankcie v obchodných podmienkach a korektné zmluvné vzťahy. Férovú cestu si razí aj voči svojej konkurencii, stráni sa akýchkoľvek nekalých praktík či zavádzajúcej reklamy. Štandardom v SPP je osobná starostlivosť a dostupnosť po celom Slovensku, čo sa pozitívne odzrkadľuje aj v pravidelných prieskumoch spokojnosti zákazníkov. Dôkazom je, že SPP dôveruje 1,3 milióna zákazníkov po celom Slovensku.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky plynu i elektriny a s nimi spojené služby. Spoločnosť dodáva elektrinu už viac ako stotisíc zákazníkom. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slovensko čaká zásadná zmena energetiky. Čo prinesie zimný balíček? SPP stočil med od svojich včiel v rámci projektu „neSPPíme, bzučíme“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.