Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. februára 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP si drží pozíciu kľúčového dodávateľa energií

BRATISLAVA 13. februára – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) si z pohľadu objemu uzatvorených kontraktov udržal pozíciu kľúčového dodávateľa plynu na slovenskom trhu aj v roku 2014 s trhovým podielom 61 %. Spoločnosti sa darilo aj v predaji elektriny, keď sa za krátky čas od vstupu na trh zaradila medzi dôležitých hráčov s počtom takmer 80 000 uzatvorených zmlúv. Celkový počet zazmluvnených odberných miest v plyne alebo elektrine dosiahol 1,3 milióna.

Napriek tomu, že v predaji plynu aj elektriny vládne na trhu veľmi silná konkurencia, SPP sa po prvý raz v roku 2014 podarilo pokles počtu odberných miest v plyne vykompenzovať novými odbernými miestami v elektrine. Vysokú mieru dôvery v značku SPP a jej kvalitné služby dokazuje aj fakt, že v minulom roku sa k nej ako k svojmu dodávateľovi vrátilo 17 000 zákazníkov z radov domácností.

SPP na trhu s elektrinou
Spoločnosť získala v roku 2014 viac ako 46 000 nových zákazníkov. Celkovo má dnes zazmluvnených 80 000 odberných miest. V segmente malých a stredných firiem sa zazmluvnené portfólio SPP zväčšilo medziročne trojnásobne, a to z 71 GWh na 208 GWh. Vďaka duálnej ponuke oboch energií sa SPP podarilo zvýšiť lojalitu zákazníkov. Spoločnosť sa za krátky čas prepracovala na pozíciu šiesteho najvýznamnejšieho dodávateľa elektriny.

Situácia na slovenskom trhu so zemným plynom
V roku 2014 klesla celková spotreba zemného plynu na Slovensku približne o 14 %. Tento pokles je v súlade s trendom v EU, kde spotreba klesla približne o desať percent. Medzi hlavné faktory, ktoré vplývali na spotrebu patria najmä miernejšia zima v minulom roku, ako aj pokračujúci pokles spotreby plynu a výroby elektriny. Spoločnosť SPP si napriek tomu udržala pozíciu kľúčového dodávateľa plynu pre domácnosti aj firemných zákazníkov.

Trh s energiami na Slovensku je plne liberalizovaný
V oblasti predaja zemného plynu, v roku 2014 vládla na slovenskom trhu silná konkurencia vo všetkých segmentoch – u firemných zákazníkov aj v stále regulovanom segmente domácností. Na konci roku 2014 pôsobilo (reálne dodávalo plyn) na trhu 25 hráčov (pre porovnanie, na konci roku 2013 to bolo 22 spoločností), z toho 12 aj v segmente domácností. Dnes evidujeme opäť 25 hráčov, z toho 12 pôsobí aj v segmente domácností.

SPP je garantom najvyššej bezpečnosti dodávok plynu pre celé Slovensko
SPP garantuje bezpečné a plynulé dodávky pre svojich zákazníkov aj napriek pretrvávajúcemu kráteniu dodávok z Ruska a neistej situácii na Ukrajine. SPP sa na túto situáciu dlhodobo dôkladne pripravoval a urobil opatrenia, ktoré zabezpečujú dodávku pre jeho zákazníkov aj v prípade krízovej situácie. Z pozície dodávateľa poslednej inštancie je SPP pripravený pomôcť aj tým odberateľom, ktorých dodávateľ v krízovej situácii zlyhal. Vďaka dlhodobému kontraktu na nákup plynu, diverzifikačnému kontraktu, prostredníctvom ktorého je SPP schopný nakúpiť plyn aj na západe, premyslenému nákupu na spotových trhoch a najväčšiemu objemu plynových zásob v podzemných zásobníkoch, ktoré sú najvýznamnejším nástrojom bezpečnosti dodávok, je SPP garantom najvyššej bezpečnosti dodávok plynu pre celé Slovensko.

Zlepšenie zákazníckeho servisu
SPP vybavilo v minulom roku 1,017 milióna požiadaviek zákazníkov, čo je o 15 000 viac ako v roku 2013. Napriek tomu sa priemerný čas na vybavenie požiadavky podarilo ešte skrátiť. SPP pripravuje rozšírenie možnosti komunikácie so zákazníkmi aj o online chat, a ďalej tak pokračovať v rozširovaní svojich služieb a ich kvality.

SPP v zahraničí
Koncom roka 2008 SPP úspešne vstúpil na český plynárenský trh prostredníctvom dcérskej spoločnosti SPP CZ a zaradil sa medzi TOP 5 dodávateľov plynu na českom trhu. Spoločnosť je tiež jedným z najaktívnejším obchodníkov na plynárenskom uzle v rakúskom Baumgartene a je aktívna aj na iných európskych huboch.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Skvelý nový svet máme na dosah. Politika ale musí ísť bokom Objavte Poloniny vďaka unikátnym zážitkom. Tradičné remeslá, nedotknutá príroda a rusínsky temperament

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.