Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP bude môcť dodávať plyn aj v prípade obmedzenia dodávok

BRATISLAVA 14. augusta – Na pôde Slovenského plynárenského priemyslu, a.s. (SPP) dnes predstavitelia SPP a Eustream prezentovali predsedovi vlády SR a ministrovi hospodárstva SR pripravenosť zabezpečiť spoľahlivé dodávky plynu v prípade ich obmedzenia alebo zastavenia. Premiér o toto stretnutie požiadal pre zhoršenie geopolitickej situácie v súvislosti s Ukrajinou.

SPP vývoj situácie dôkladne monitoruje a zodpovedne pripravuje alternatívy pre scenáre, ktoré zvažuje Európska komisia. Pre všetky zvažované scenáre však platí, že SPP, ako kľúčový dodávateľ zemného plynu na Slovensku, a zároveň dodávateľ poslednej inštancie, má pre prípadné obmedzenie dodávok plynu k dispozícii viacero nástrojov pre zabezpečenie plynulého zásobovania všetkých svojich zákazníkov. Bezpečnosť dodávok plynu pre všetkých zákazníkov je pre SPP najvyššia priorita.

K dnešnému dňu SPP disponuje zásobami plynu v podzemných zásobníkoch na území Slovenskej republiky v objeme 1,36 mld. m3. K 1. septembru 2014 budú zásobníky naplnené na úroveň 1,43 mld. m3. Objem uskladneného plynu len v zásobníkoch tak bude postačovať na pokrytie spotreby všetkých zákazníkov SPP na približne 5 mesiacov. Treba poznamenať, že SPP má pre svojich zákazníkov uskladnený podstatne vyšší objem zásob plynu ako je 30 dní, ktoré dodávateľom plynu v SR ukladá

V prípade pretrvávania obmedzenia dodávok dlhšiu dobu, SPP bude aktívne nakupovať zemný plyn na spotových trhoch a reverzným tokom smerom z Českej republiky a Rakúska bude tento plyn prepravený na Slovensko. Reverzný tok je technicky pripravený na prípadné spustenie v priebehu niekoľkých hodín. V takomto prípade bude SPP schopný pokryť potreby svojich zákazníkov aj v prípade prerušenia dodávok na 6 mesiacov, čo je najhorší scenár, s ktorým počíta Európska komisia.

SPP je tiež pripravený rokovať aj so zahraničnými spoločnosťami, ktoré majú uskladnený plyn v zásobníkoch na území Slovenska, s cieľom jeho využitia pre potreby slovenských odberateľov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Únia skomplikovala obľúbený dovoz lacných tovarov z tretích krajín. Zjednodušil to až digitálny projekt roka Pre naše deti chceme vzdelané Slovensko. Ak im nevieme zabezpečiť lepšiu budúcnosť, musíme ich vedieť aspoň na ňu pripraviť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.