Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

SPP a Nadácia SPP vyhlasujú 3. ročník programu SPPoločne

BRATISLAVA 25. marca – SPP a Nadácia SPP opäť podporia v programe SPPoločne kvalitné regionálne projekty, ktoré vyberie široká verejnosť. Víťazné projekty si rozdelia až 200 000 eur. Nepodnikateľské právnické osoby z celého Slovenska môžu až do 28. apríla 2014 prihlásiť svoj projekt, ktorý zlepší kvalitu verejného života ľudí a miestnych komunít. Prihlasovanie projektov bude prebiehať na webovej stránke www.sppolocne.sk.

SPP a Nadácia SPP vyhlasujú už 3. ročník regionálne zameraného verejnoprospešného programu SPPoločne, v ktorom chcú pomáhať adresne, konkrétnym ľuďom a komunitám zo všetkých kútov Slovenska. O víťazných projektoch, ktoré získajú finančnú podporu na svoju realizáciu rozhodne opäť široká verejnosť vo verejnom hlasovaní.

Cieľom programu SPPoločne je podporiť čo najväčší počet menších regionálnych projektov z celého Slovenska. Počas prvých dvoch ročníkov sme podporili až 91 projektov, ktoré vylepšili mnohé z miest a oživili užitočné aktivity v jednotlivých miestnych komunitách na celom Slovensku.

V 3. ročníku sme vyčlenili 200 000 eur, ktoré si rozdelia podporené projekty v kategóriách SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu v rámci troch regiónov Slovenska (západ, stred, východ).

„Prostredníctvom programu SPPoločne chceme dať v SPP príležitosť všetkým ľuďom, ktorým nie je ľahostajný život v regióne. Majú tak opäť možnosť, aby aj vlastným pričinením niečo zmenili. Vďaka nášmu programu si ľudia môžu skrášliť svoje okolie, oživiť tradície a zvýšiť kvalitu života vo svojej komunite. Práve prvé dva veľmi úspešné ročníky nás presvedčili, že veľa ľudí na Slovensku má úplne jasnú predstavu o tom, čo potrebujú zlepšiť vo svojej obci, meste či regióne a najlepšie poznajú reálne potreby svojho blízkeho okolia. Veríme, že správne cielená podpora je tá najefektívnejšia“, vyjadrila sa Martina Nehézová, vedúca útvaru korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Od 24. marca až do 28. apríla 2014 môžu nepodnikateľské právnické osoby s nápadmi, ako pomôcť svojmu regiónu, prihlasovať svoje projekty. Každá nepodnikateľská právnická osoba môže prihlásiť maximálne 1 projekt. Projekt je potrebné predložiť elektronicky, zaslaním vyplneného prihlasovacieho formulára s presne špecifikovanými podmienkami programu, ktorý je uverejnený priamo na webovej stránke www.sppolocne.sk. Projekty môžu získať finančný príspevok vo výške od 3 000 eur do 6 000 eur.

O finančný príspevok môžu požiadať tieto subjekty:

Mimovládne organizácie: občianske združenia, nadácie, spolky, neziskové organizácie, neinvestičné fondy

Školské zariadenia: školy (materské, základné a stredné), univerzity, vysoké školy, vzdelávacie a výchovné zariadenia

Kultúrne inštitúcie: múzeá, knižnice, galérie, kultúrno-osvetové strediská a pod.

Športové zariadenia: rôzne športové organizácie (združenia, spolky a kluby) zaoberajúce sa podporou športu a športovým rozvojom detí a mládeže

Obce a mestá
Projekty je možné prihlásiť v dvoch kategóriách. V kategórii SPPoločne pre ľudí môžu záujemcovia prihlasovať projekty na podporu kultúrno-spoločenských a verejnoprospešných podujatí a projekty z oblasti športu a rozvoja pohybových aktivít. V druhej kategórii SPPoločne pre domovinu je možné prihlásiť projekty so zameraním na vybudovanie a skvalitnenie športovísk, parkov a z oblasti vzdelávania na tému ekológia a tiež projekty zamerané na skvalitnenie a zveľaďovanie životného prostredia.

Z prihlásených projektov odborné hodnotiace komisie v každom z troch regiónov (západ, stred, východ) vyberú 25 projektov z každej kategórie (spolu 150), ktoré budú zverejnené na webovej stránke www.sppolocne.sk. Následne v máji 2014 bude spustené verejné on-line hlasovanie o najprínosnejší projekt pre daný región. Samotná široká verejnosť rozhodne najvyšším počtom zaslaných hlasov, ktorý zo 150 projektov získa finančný príspevok na svoju realizáciu.

Uspieť bude mať šancu 10 projektov (5 projektov v kategórii SPPoločne pre ľudí a 5 projektov v kategórii SPPoločne pre domovinu) v každom z 3 regiónov Slovenska, t. j. spolu 30 projektov. Navyše SPP a Nadácia udelia bonusové ceny mimoriadne zaujímavým projektom.

Účastníci verejného hlasovania sa môžu zaradiť aj do súťaže „Zlepšime SPPoločne Slovensko“ o atraktívne ceny.

Viac informácií nájdete na stránke www.sppolocne.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nadácia SPP zverejnila výsledky programu Športuj aj ty! Cenu Dionýza Ilkoviča pre najlepších učiteľov prírodných vied udelili už siedmykrát

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.