Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Duchovny svet rastlin.jpg
Foto: Bux.sk
9. apríla 2024 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoznajte Duchovný svet rastlín a využite ho pre lepšie zdravie a pohodu

Podľa Ivety Henzelyovej cesta za skutočným poznaním rastlín nevedie cez laboratóriá, biele plášte alebo chemické zlúčeniny, ale musíme sa za nimi vybrať do prírody a navnímať ich, pochopiť ich duchovnú stránku. „V knihe ukazujem, že rastliny reagujú na každý pohyb. Nielen fyzický, zalievame ich, alebo nechám ich vyschnúť…trháme ich, dotýkame sa ich, staráme sa o pôdu, v ktorej rastú. Ale hlavne prijímajú aj naše myšlienky, emócie a celkovo energiu, ktorá je okolo nich,“ popisuje autorka, asi najznámejšia slovenská bylinkárka a liečiteľka.

Odmalička spoznávala byliny a ich liečivé schopnosti na naše telo i dušu. Postupne pochopila silu prírody a prírodnej medicíny a už jej vyšli dve mimoriadne úspešné knihy – Bylinková škola a Rok bylinkára. Teraz je to teda Duchovný svet rastlín, v ktorom Iveta rozoberá jednotlivé rastliny, priraďuje ich ku znameniam, čiže čitateľ tam nájde svoju akoby osobnú rastlinu.

Pozrite si VIDEO s autorkou:

V tejto knihe nájdete množstvo spôsobov, receptov a návodov, ako pracovať s liečivými rastlinami – ale nielen z ich fyzickej stránky, napríklad prípravou bylinkového čaju. Ale Iveta Henzelyová sa snaží vziať nás do čarovného sveta rastlín, aby sme ich dokázali pochopiť z duchovného hľadiska; aby sme sa vedeli naladiť na ich energiu, aby sme ich precítili…a tak vlastne lepšie pochopíme, ako nám môžu pomôcť. Ako nás môžu vyliečiť a osožiť nám na tele aj na duši. „Je tam napríklad praktický návod, ako pracovať so svojou osobnou rastlinou, ako využívať jej energiu a duchovnú podstatu. Je to kniha o liečení možno trochu iným spôsobom, ako sme zvyknutí,“ tvrdí Iveta Henzelyová.

Podľa nej je duchovný svet oveľa väčší ako tento náš fyzický, no často ho vôbec nevnímame, nevieme o ňom a pritom by nám vedel v mnohom pomôcť. To je aj podstata tejto knihy – zoznámiť nás s ním, ukázať ho a že ak o ňom vieme a vieme s ním narábať, ak sa vieme doň ponárať a čerpať z neho, potom sa staneme nielen zdravšími, múdrejšími, ale lepšími ľuďmi.

Pri každej kapitole nájdete aj meditácie, ktorými uľavíte svojmu telu a posilníte myseľ. Nechýbajú rastlinné rituály, vydymovanie a mnoho receptov, ako spracovať jednotlivé rastliny a ako ich využiť.

Duchovný svet rastlín je plnofarebná publikácia, vďaka ktorej môžete objaviť svoj vnútorný potenciál cez energiu liečivých rastlín.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Koľko ste ochotný obetovať pre naozajstnú pravú lásku? Tetovač z Auschwitzu v novom vydaní, aj s filmovým spracovaním

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.