Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločnosť UPC víta rozhodnutie súdu v spore s Antikom

BRATISLAVA 29. októbra – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA dnes obdržala uznesenie Okresného súdu Bratislava I., ktorým vydal predbežné opatrenie v spore medzi košickou firmou Antik Telecom, s.r.o. a UPC. Súd týmto uznesením, ktoré nie je rozsudkom vo veci samej, rozhodol, že spoločnosť UPC má umožniť využívanie set top boxov firmy Antik vo svojej sieti.

Spoločnosť UPC toto rozhodnutie víta, pretože sa ním spor s Antikom posunul do súdnej roviny, čoho výsledkom bude právoplatný rozsudok. Pôjde o obzvlášť významný judikát, keďže mnohí operátori neumožňujú využívanie rôznych prijímacích zariadení vo svojich sieťach. Rozsudok v tom spore bude preto usmernením pre všetkých operátorov. Aj keď toto predbežné opatrenie nie je rozsudkom vo veci samej, spoločnosť UPC ho bude rešpektovať.

Spoločnosť UPC verí, že súd v konečnom dôsledku zohľadní právoplatné rozhodnutie Telekomunikačného úradu SR, ktorý potvrdil, že UPC voči Antiku neporušilo žiadny predpis, ani zákon o elektronických komunikáciách, avšak vzhľadom na to, že TU SR podľa zákona nie je príslušný v tomto spore rozhodnúť, konanie zastavil. V súvislosti so sporom medzi Antikom a UPC v týchto dňoch vydal stanovisko aj druhý regulačný orgán, Rada pre vysielanie retransmisiu (RVR). Z jej rozhodnutia jednoznačne vyplýva, že Antik neposkytuje TV služby prostredníctvom IP TV, ale retransmisiou cez internet, čo od začiatku celého sporu tvrdí aj spoločnosť UPC.

Spoločnosť UPC víta každú konkurenciu, ktorá prispieva k zlepšovaniu služieb v prospech užívateľov. V žiadnom prípade však nemôže a nebude súhlasiť so zneužívaním svojej siete, ktoré môže mať negatívne dôsledky pre jej zákazníkov. Oceňujeme preto stanoviská a rozhodnutia regulačných orgánov, ktoré potvrdzujú správnosť nášho postupu.

Záujemcovia o služby UPC BROADBAND SLOVAKIA získajú viac informácií na Infolinke 02 594 22 222, vo vysielaní UPC Expres, na webe www.upc.sk alebo na zákazníckych strediskách.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Piešťany sa stanú prvým „Mestom bez dymu“ na Slovensku S dm duálnym vzdelávaním má absolvent remeslo v rukách

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.