Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Spoločnosť Amway dosiahla vlani obrat 10,8 miliardy dolárov

BRATISLAVA 10. februára – Najväčšia spoločnosť priameho predaja na svete oznámila výšku obratu za rok 2014. Napriek poklesu tržieb oproti roku 2013 sa jedná o štvrtý najlepší výsledok v histórii spoločnosti. Za posledných desať rokov spoločnosť zaznamenala rast tržieb o 68 percent.

Amway tak zostáva najväčšou spoločnosťou priameho predaja na svete, zaoberajúcou sa výrobou a predajom kozmetických výrobkov, potrieb pre domácnosť a doplnkov stravy. V roku 2013 spoločnosť vygenerovala tržby v hodnote 11,8 miliárd dolárov. Osemprecentný úbytok tržieb spoločnosť pripisuje najmä poklesu v kľúčovej Číne, silnému doláru a naopak oslabujúcemu ruskému rubľu. 90% tržieb Amway tvoria predaje mimo USA. Pokles tržieb na čínskom trhu je spôsobený najmä celkovou kondíciou čínskej ekonomiky. Najviac sa produkty Amway predávali okrem Číny tiež v Japonsku, USA, Thajsku, Indii, Južnej Kórei či Malajzii. Napriek konfliktu sú pre spoločnosť kľúčové aj trhy v Rusku a na Ukrajine. Nárast zaznamenali tiež Taliansko a Španielsko. Najväčší podiel výrobkov v portfóliu Amway majú doplnky stravy (43%). 27% tvoria potreby pre domácnosť, za nimi nasleduje kozmetika s 25%.

„Do roku 2015 sa pozeráme s optimizmom, máme veľmi dobrú pozíciu pre rast. Otvoríme päť nových výrobných zariadení a niekoľko obchodných centier pre našich distribútorov,” hovorí prezident Amway Doug DeVos.

Priamy predaj predstavuje nízkorizikovú formu podnikania, ktorej sa len na Slovensku podľa nedávneho prieskumu venuje zhruba 145 tisíc ľudí.

Spoločnosti priameho predaja na Slovensku mali v roku 2013 obraty zhruba 110 miliónov EUR. Na svete sa podľa Svetovej federácie priameho predaja predá ročne tovar za 179 miliárd dolárov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ďalšie slovenské mestá a obce rozširujú európsky klub vynikajúco spravovaných samospráv. Finále projektu ELoGE Slovensko 2021 Ďalší ekologický krok BILLA: zákazníkom ponúka produkty vyrobené s ohľadom na lesy a oceány

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.