Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenský vedec a podnikateľ u prezidenta Chorvátska

BRATISLAVA 14. decembra – Dnes prezident Chorvátskej republiky Ivo Josipovič prijal na audiencii profesora Štefana Kassaya v sprievode riadneho a splnomocneného veľvyslanca Romana Supeka. Cieľom stretnutia bolo nadviazať na doterajšiu spoluprácu v oblasti vedeckej, podnikateľskej a aj charitatívnej.

Profesor Štefan Kassay už niekoľko rokov aktívne pomáha budovať diplomatické vzťahy s viacerými krajinami. Svoju životnú filozofiu, spojenie vedy a podnikania prenáša aj do tejto oblasti. Aj preto slovenská firma I.D.C. Holding, a.s. exportuje úspešne svoje produkty.„Na chorvátskom trhu sa uchytili diabetické oblátky Ela a tiež želé Ovomia,“ hovorí Štefan Kassay, predseda Dozornej rady I.D.C. Holding,

Spolupráca však nekončí exportom našich výrobkov. Roman Supek dodáva: „I.D.C. Holding, a.s. pravidelne každoročne sponzorsky prispieva prostredníctvom Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Chorvátsku na Vianočný bazár, ktorý sa koná pod záštitou manželky prezidenta Tatjany Josipovičovej.“ Bazár má už niekoľko ročnú tradíciu a koná sa niekoľko dní pred Vianocami.

Podnik a podnikanie na univerzite v Pulli
Profesor Štefan Kassay pracuje niekoľko rokov na obsiahlej pentalógii Podnik a podnikanie, ktorá vychádza v piatich jazykových mutáciách. V Chorvátsku pod egidou MZV a osobnou angažovanosťou mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Romana Supeka s veľkým úspechom prezentoval prvý a druhý zväzok. Prvá prezentácia prvého dielu Pentalógie profesora Štefana Kassaya sa v spolupráci so zastupiteľským úradom v Záhrebe uskutočnila počas medzinárodného knižného veľtrhu Interliber v Záhrebe. Prezentovať tretí zväzok autor bude aj na univerzitnej pôde. Študenti v Pulli budú mať príležitosť sa zoznámi s vedcom a podnikateľom, ktorý sa chce podeliť o svoje skúsenosti a vedomosti s nastupujúcou generáciou. „Človek by nemal myslieť iba sám na seba a uspokojiť sa s vlastným prospechom a dosiahnutými výsledkami. Nadobudnuté skúsenosti odovzdávam ďalej,“ na záver dodáva podnikateľ a vedec Štefan Kassay.

I.D.C. Holding, a.s.
V roku 1992 Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. a Ing. arch. Pavol Jakubec založili spoločnosť Investment Development Company (I.D.C. s.r.o). V tom istom roku získala víťazstvom v medzinárodnom privatizačnom tendri štátny podnik Pečivárne Sereď. V roku 1993 bolo jej ďalším víťazstvom aj získanie štátneho podniku Figaro Trnava. V roku 1997 bola I.D.C., s.r.o. transformovaná na akciovú spoločnosť. V druhej polovici 90-tych rokov minulého storočia sa začala spoločnosť viac orientovať na trhy krajín Vyšehradskej štvorky, čo prinieslo značný úspech. Ďalšími jej výrobnými závodmi sú I.D.C Lolly, s.r.o. a Václav & Ježo, a.s. Všetky výrobné prevádzky sú charakteristické výrobou kvalitných a obľúbených výrobkov. Sú známe aj tým, že ich vyrábajú podľa tradičných receptúr s použitím najmodernejších zaradení. I.D.C Holding, a.s. je dnes nadnárodnou spoločnosťou a najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva. Svoje obchodné zastúpenia má v Českej republike, v Poľsku a Maďarsku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenskí výrobcovia modernizujú a idú s dobou Slovenský olympijský dom v Paríži prezentuje čerstvo spustená webová stránka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.