Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenský Červený kríž dostal od Kauflandu záchranársky stan

BRATISLAVA 21. septembra – Súčasťou 12. ročníka Žilinských dní zdravia bola aj prezentácia aktivít Slovenského Červeného kríža. Návštevníci sa mohli dozvedieť viac o poskytovaní prvej pomoci, vyskúšať si ju na resuscitačných modeloch alebo si dať zmerať bezplatne krvný tlak. Vyvrcholením programu bolo slávnostné odovzdanie nového záchranárskeho stanu od spoločnosti Kaufland Slovenská republika.

Spoločnosť Kaufland, ktorá je už 15 rokov úspešne etablovaná na Slovensku, dlhodobo spolupracuje so Slovenským Červeným krížom (SČK), pričom jednou z foriem vzájomnej spolupráce je aj podpora humanitárnych aktivít tejto organizácie. Tretí mobilný záchranársky stan bude neoddeliteľnou súčasťou každodenných aktivít SČK, využívať sa bude napríklad počas veľkých spoločenských akcií, na ktorých SČK zastrešuje zdravotný dozor či počas mobilných odberov krvi v spolupráci s mobilnými transfúznymi jednotkami.

„Materiálne zabezpečenie pre výkon našich povinností je dlhodobo problémom, preto sme vďační spoločnosti Kaufland za túto podporu. Za obdobie našej spolupráce je to už tretí stan, čo nám umožňuje rozšíriť naše aktivity smerované na pomoc občanom predovšetkým v Žiline a okolí,“ uviedol Marián Záhorec, zástupca SČK. Stany sa budú využívať aj na praktických ukážkach prvej pomoci, ale tiež pri poskytovaní pomoci obetiam krízových situácií.

Symbolickú červenú stuhu spoločne prestrihli hovorca spoločnosti Kaufland Martin Gärtner a zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma. „Považujeme za česť pomáhať organizácii, ktorá zachraňuje zdravie a životy ľudí a veríme, že aj tento nový záchranársky stan prispeje k jej činnosti a pomoci ľuďom v žilinskom regióne,“ povedal pri tejto príležitosti Martin Gärtner.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti Stávková spoločnosť Niké generálnym partnerom po basketbale a hádzanej už aj slovenského volejbalu!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.