Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júna 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovensko sa zúčastnilo na medzinárodnej výstave pohrebníctva

BRATISLAVA 3. júna – V dňoch 28. – 30. mája sa v Nemeckom Düsseldorfe uskutočnila medzinárodná výstava pohrebníctva BEFA 2014, určená pre odbornú aj laickú verejnosť. Simultánne s ňou prebiehala medzinárodná konferencia celosvetovej federácie FIAT-IFTA s názvom FIAT-IFTA World Convention Düsseldorf 2014. Na konferencii sa zúčastnila aj slovenská delegácia na čele s predsedom Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb (SAPaKS) Ladislavom Strížom.

Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb bola pozvaná na túto konferenciu na základe jej členstva v Európskej federácii pohrebných služieb (EFFS), ktorá je súčasťou FIAT-IFTA, ale aj na základe slovenskej iniciatívy zorganizovať stredoeurópsku konferenciu za účasti krajín V4. Predseda SAPaKS Ladislav Stríž odprezentoval Slovenskú republiku a SAPaKS, jej stabilnú pozíciu v stredoeurópskom regióne a víziu spoločnej spolupráce krajín V4 v otázkach pohrebníctva. Prvým krokom spolupráce bude zorganizovať odbornú konferenciu na Slovensku a priblížiť túto zložitú otázku verejnosti. Diskutované by mali byť najpálčivejšie témy jednotlivých krajín, ktorými sú napríklad sociálne pohreby v Maďarsku, zjednotenie pravidiel prevozu zosnulých z Poľska, vedenie štatistík o prevozoch zosnulých z/na Slovensko a podobne. Prezentácia bola ukončená srdečným pozvaním všetkých medzinárodných členov na stredoeurópsku konferenciu, ktorá sa uskutoční už v novembri tohto roka v Trenčíne.

Slovensko a idea organizovať konferenciu v regióne V4 sa stretli s veľkým uznaním účastníkov konferencie FIAT-IFTA, ktorí vyjadrili podporu, či dokonca potvrdili účasť na nej. Slovensko a SAPaKS si týmto spôsobom ešte viac upevnilo zväzky s najbližšími partnerskými organizáciami z Maďarska, Poľska a Českej republiky.

V rámci konferencie boli členmi FIAT-IFTA predbežne odsúhlasené nové stanovy, ktoré budú definitívne schválené o rok na výročnej konferencii v Kanade. Zároveň došlo k pravidelnej dvojročnej obmene predsedníctva organizácie FIAT-IFTA. Novým prezidentom sa stal Marc Poirier z Kanady. Pozitívnou správou pre Slovensko je fakt, že jedným z nových viceprezidentov FIAT-IFTA sa stal Marek Cichiewicz z Poľska, ktorý bol zvolený v historicky prvej tajnej voľbe.

Slovenská delegácia sa stretla s vyše 12 partnerskými asociáciami a členmi pohrebných asociácií, s ktorými nadviazala nové kontakty. Užšia spolupráca bola nadviazaná hlavne s ukrajinskou, ruskou a bulharskou delegáciou.

Viac informácií a obrazová príloha na www.pohrebnictvo.sk, www.sapaks.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Inžinierska cena 2022/2023 – Poznáme víťaza najlepšej diplomovej práce Zamestnancov Kauflandu čaká ďalšie zvyšovanie platov, nástupná mzda na pozícii predavač za 5 rokov stúpla o takmer 30%

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.