Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. februára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenskí architekti zabojujú za svoje projekty v Bukurešti

BRATISLAVA 4. februára – Medzinárodné finále desiateho ročníka súťaže Isover Multi-Comfort House Student Contest sa uskutoční už koncom mája tohto roku v Bukurešti. Jedinečnú šancu obájiť vlastné projekty a konkurovať tak vysokoškolákom z iných krajín sveta majú aj slovenskí študenti.

Zadaním tohtoročnej súťaže Isover Multi-Comfort House Student Contest je navrhnúť základnú školu pre 400 – 600 žiakov vo veku 6 – 10 rokov v tureckom meste Gaziantep. Hlavným kritériom súťaže bude predstaviť kreatívny návrh energeticky pasívnej budovy, ktorá sa stane súčasťou novej mestskej časti pre 200 000 ľudí.

Do desiateho ročníka súťaže sa aktuálne zaregistrovalo viac ako 800 tímov z 24 krajín, medzi nimi aj slovenskí študenti. Tí, ktorí tak ešte urobiť nestihli, majú stále šancu zabojovať o postup do medzinárodného kola 10. ročníka súťaže, a to odovzdaním svojich projektov najneskôr do 5. mája 2014. Národná porota zložená z odborníkov v oblasti architektúry a zástupcu spoločnosti Isover vyberie zo všetkých súťažných návrhov tri, ktorých autori si rozdelia peňažnú výhru 2 000  a získajú možnosť zabojovať v medzinárodnom finále v Bukurešti 28. – 31. mája 2014. Súťaž bude zavŕšená gala večerom, na ktorom budú vystavené všetky súťažné projekty a vyhlásení traja víťazi peňažných výhier vo výške 1 500 , 1 000  a 750 .

Organizátor súťaže, spoločnosť Isover vyrábajúca na celom svete špičkové izolácie, dlhodobo podporuje architektov v tom, aby prinášali riešenia zmierňujúce vplyv človek na životné prostredie a zvyšujúce životný komfort. Podmienkou súťažného návrhu je preto architektúra v energeticky pasívnom štandarde. Viac informácií o súťaži a podrobné zadanie nájdete na stránke www.isover.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

UPC: Hrozí úplný zákaz českých staníc v ponuke slovenských operátorov Realitné fondy zaznamenali medziročný nárast 11,5 %. Pozitívne vyhliadky bude umocňovať trend klesajúcich úrokových sadzieb

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.