Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenské mestá a obce osvetlí LED osvetlenie od OMS

BRATISLAVA 14. novembra – Spoločnosť OMS, s celosvetovým pôsobením v oblasti výroby priemyselných a dizajnových svietidiel, bola doteraz vyhľadávaná hlavne pre interiérové osvetlenie a aplikácie. Aktuálne rozšírila svoje portfólio produktov a služieb o oblasť verejného osvetlenia, zahŕňajúce osvetlenie ciest, ulíc, parkov, parkovísk, športovísk alebo architektúry.

Pre slovenské obce a mestá je dnes otázka verejného osvetlenia mimoriadne aktuálna, keďže väčšina existujúcich osvetľovacích sústav inštalovaných do začiatku deväťdesiatych rokov už nespĺňa stanovené normy a predpisy. Zastarané a neefektívne osvetlenie znamená nielen vysoké náklady pre samosprávy, väčšiu záťaž pre životné prostredie, ale aj podstatné zníženie bezpečnosti a zvýšené riziko nehôd vo večerných a nočných hodinách. Motiváciu samospráv na zmenu verejného osvetlenia navyše zväčšuje budúce sprísnenie noriem a požiadaviek (revidovaná norma na osvetlenie ciest EN 13201) a povinné zefektívnenie svetelných zdrojov riadené smernicami EÚ. Trendy v osvetlení jednoznačne určujú cestu zvýšenia účinnosti pri výrazných úsporách nákladov a energií. „Ponúknuť zákazníkovi osvetlenie, ktoré prispeje k celkovej udržateľnosti životného prostredia a ešte mu aj dokáže ušetriť minimálne 35% až 60% nákladov za elektrickú energiu, je veľká príležitosť. Kombinácia verejného osvetlenia a LED svetelných zdrojov by mohla byť nástrojom, ako uspieť,“ hovorí Vladimír Levársky, majiteľ spoločnosti OMS, spol. s.r.o.

Zvýšenie kvality života, výrazné zníženie nákladov a úspora primárnych zdrojov sú presvedčivé dôvody pre modernizáciu verejného osvetlenia. Spoločnosť OMS má potrebné vedomosti a skúsenosti a zákazníkom v rámci projektu rekonštrukcie verejného osvetlenia ponúka nadštandardnú podporu. Okrem vývoja rady LED exteriérových svietidiel FORSTREET zastrešuje kompletný projekt rekonštrukcie, začínajúc energetickým auditom pôvodného stavu, až po inštaláciu a poradenstvo pri financovaní. Pri verejnom osvetlení pracuje OMS výhradne s LED technológiami, ktoré vzhľadom na vynikajúce parametre účinnosti, životnosti a nízkej poruchovosti predstavujú najefektívnejšie riešenie.

LED svetelné zdroje sú zdrojom príjemného bieleho svetla, spektrálnym zložením podobného dennému svetlu, ktoré je pre ľudský zrak najprirodzenejšie.

Svietidlá a LED svetelné zdroje sa vyznačujú životnosťou až 50 tisíc hodín a nízkou poruchovosťou, čím výrazne prispievajú k zníženiu nákladov na údržbu. Jedným z najnovších príkladov úspešného projektu verejného osvetlenia s použitím LED svietidiel je renovácia pouličného osvetlenia Vinohradskej ulice v Prahe, ktorú momentálne osvetľujú svietidlá Forstreet Segin.

Pre všetkých, ktorí chcú o projektoch verejného osvetlenia získať viac informácií, bola zároveň pripravená internetová stránka www.svetlobeznik.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer UPC: Hrozí úplný zákaz českých staníc v ponuke slovenských operátorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.