Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. septembra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenská pošta získala ocenenie za Zamestnávateľa roka

BRATISLAVA 18. septembra – Slovenská pošta, a. s., (SP) získala medzinárodné ocenenie „Národný šampión“ v kategórii „Zamestnávateľ roka“. Spoločnosti ho udelila renomovaná organizácia European Business Awards (EBA), ktorá oceňuje spoločnosti z najrôznejších priemyselných odvetví, vrátane strojárstva, či on-line podnikania, výroby a prepravy. V tomto roku vyberali porotcovia EBA z viac ako 32 –tisíc spoločností z 33 európskych krajín, ktoré spolu generujú zisk viac ako 60 miliárd Eur a zamestnávajú viac ako 2,5 milióna ľudí.

SP toto významné ocenenie získala najmä vďaka svojmu Sociálnemu programu, v rámci ktorého svojim zamestnancom poskytuje rôzne zamestnanecké výhody. Na základe Podnikovej kolektívnej zmluvy a Sociálneho programu SP pre svojich zamestnancov zabezpečuje benefity v oblasti stravovania zamestnancov, lekárskej starostlivosti a regenerácie pracovnej sily, vzdelávania zamestnancov, pracovných a životných podmienok zamestnancov a organizovania spoločenských, kultúrnych a športových podujatí.

„Gratulujem Slovenskej pošte a všetkým ostatným spoločnostiam, ktoré boli vybrané, aby reprezentovali svoje krajiny ako Národní šampióni. Zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní silného podnikateľského prostredia“, povedal Adrian Tripp CEO European Business Award.

„Slovenská pošta patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku, v súčasnosti zamestnáva takmer 14 500 zamestnancov. Naša spoločnosť si uvedomuje dôležitosť a náročnosť práce svojich zamestnancov. Preto sa okrem zvyšovania miezd snažíme realizovať množstvo aktivít v rámci sociálneho programu,“ informoval generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker.

A ďalej povedal: „Slovenská pošta sa nachádza v neľahkom období, prechádzame výraznými zmenami a riešime aj zložité otázky zamestnanosti. Práve udržanie zamestnanosti je pre nás prioritou. A o to viac si vážim toto ocenenie, pretože verím, že je odrazom vzťahu vedenia spoločnosti k svojim zamestnancom. Zároveň sa chcem poďakovať našim zamestnancom, ktorí svojou každodennou poctivou prácou prispievajú k tomu, že pošta má stále svoje nezameniteľné miesto na trhu,“ dodal Drucker.

Sociálny program Slovenskej pošty
SP v roku 2014 poskytla zamestnancom príspevky na stravovanie v celkovej výške 745 tis. Eur, pri príležitosti pracovných jubileí v celkovej výške 125 tis. Eur, na nenávratnú sociálnu výpomoc pre zamestnancov bolo použitých 57 tis. Eur, na dopravu do zamestnania bol poskytnutý príspevok v celkovom objeme 65 tis. Eur. V rámci benefitov pošta poskytuje aj príspevok zo sociálneho fondu pre rodiča pri prvom nástupe dieťaťa do školy. Ten v roku 2014 využilo 289 zamestnancov, v roku 2015 túto možnosť využilo 176 zamestnancov. O tom, že sa Slovenská pošta snaží v rámci sociálnej starostlivosti upriamovať pozornosť na všetky vekové kategórie, svedčí aj Produkt Senior – benefit, v rámci ktorého majú všetci zamestnanci nad 55 rokov nárok na bezplatné ubytovanie na dve noci v ktoromkoľvek z ubytovacích zariadení zamestnávateľa. SP tak ako minulý rok, aj v roku 2015 zorganizovala pre deti zamestnancov dva turnusy letného pobytového tábora Poštárik v Centre vzdelávania v Belušských Slatinách.

Vzdelávacie aktivity
V roku 2014 sme zabezpečili 1 806 vzdelávacích aktivít pre 61 387 účastníkov, v roku 2015 sme zrealizovali zatiaľ 855 vzdelávacích aktivít pre 23 935 účastníkov. Zo vzdelávania pre zmluvných partnerov malo najvyšší podiel preškolených účastníkov školenie zamestnancov štátnej správy v súvislosti so zavádzaním elektronických predplatných služieb e-KOLOK. Vzdelávanie v rámci projektov Programu zmien, ktorého sa zúčastnilo 33 177 účastníkov – zamestnancov SP a zmluvných partnerov, prispelo k úspešnej implementácii projektov. Vzdelávanie na odborné spôsobilosti, vyplývajúce z osobitnej legislatívy, bolo zabezpečené pre 8 978 zamestnancov SP. SP zabezpečila pre 5 022 zamestnancov vzdelávacie aktivity v rámci doplnkového vzdelávania, počítačového vzdelávania, jazykového vzdelávania a pod.

Zlepšujú sa aj finančné podmienky
SP sa usiluje kontinuálne zlepšovať finančné podmienky svojich zamestnancov. Spoločnosť dosiahla pozitívne hospodárenie 3. rok po sebe a za posledné tri roky sa zvýšili priemerné mzdy o približne 10 % bez redukcie zamestnanosti. V tomto roku prvýkrát však dostali všetci zamestnanci aj podielovú odmenu za pozitívny hospodársky výsledok. V mesiaci máj bola vyplatená odmena minimálne 50 EUR každému zamestnancovi s úväzkom 37,5 hod. V rámci motivačného systému poskytujeme zamestnancom rôzne formy finančných odmien. Sú to napríklad mimoriadne odmeny za nadštandardný pracovný výkon či projektové odmeny za pracovné činnosti vykonávané v rámci realizácie jednotlivých projektov.

Kultúrne a spoločenské podujatia
Priaznivci športu aj tento rok uvítali možnosť bezplatnej účasti na Športových hrách Slovenskej pošty, ktoré sa konali v štyroch mestách. Športové hry pre svojich zamestnancov organizuje SP s malou prestávkou už desaťročia. Na Športové hry sa mohol prihlásiť každý zamestnanec Slovenskej pošty, tento rok sa ich zúčastnilo takmer 1500 zamestnancov.

SP taktiež umožnila svojim zamestnancom v rámci Poštárskeho dňa detí možnosť bezplatného vstupu do jedného z vybraných slovenských hradov a zámkov. Túto aktivitu využilo takmer 1000 účastníkov. V roku 2014 SP opätovne pre svojich zamestnancov pripravila štyri spoločenské divadelné večery v Prešove, vo Zvolene, v Žiline a v Nitre. Podujatí sa zúčastnilo približne 1 800 divákov z radov poštárok a poštárov. V novembri 2014 sa uskutočnil galavečer pri príležitosti Svetového dňa pošty. V jeho rámci SP udelila ocenenia najlepším zamestnancom, pričom o svojom favoritovi po prvýkrát hlasovali aj samotní pracovníci SP. Podobné kultúrne večery sme v piatich mestách pripravili pre našich zamestnancov aj tento rok. V novembri 2015 sa bude konať aj každoročný galavečer pri príležitosti Svetového dňa pošty.

SP zároveň svojim zamestnancom ponúka ubytovanie v rekreačných a ubytovacích zariadeniach spoločnosti, ako aj zamestnanecké zľavy na služby, spojené s regeneráciou a relaxom vo wellness zariadeniach, ktoré sa nachádzajú v ich blízkosti.

Slovenská pošta v tomto roku prvýkrát organizovala aj tzv. Dni zdravia (v BB, v BA a v PO), ktorých cieľom je komunikovať dôležitosť starostlivosti o zdravie a umožniť zamestnancom účasť na pripravených aktivitách v rámci celého Slovenska (napríklad darovanie krvi, prednášky o zdravom životnom štýle, strave, poskytnutie prvej pomoci, možnosť dať si zmerať hmotnosť, podiel telesného tuku, obsah vody v tele, BMI index, objem svalového tkaniva a podobne). Do konca roka sa Dni zdravia uskutočnia ešte v troch mestách – v Žiline, Košiciach a v Nitre.

European Business Awards

Od roku 2007 European Business Awards podporuje úspech, inovácie, etiku a medzinárodné vnímanie v európskom podnikateľskom prostredí.

Ciele „Awards“:
• poukázať na činnosť najlepších podnikov,
• umožniť spoločnostiam všetkých veľkostí a odvetví porovnať sa a učiť sa od tých najlepších v Európe,
• podnietiť diskusiu o budúcej podobe, forme a obsahu podnikateľskej sféry v Európe.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Najdôveryhodnejší na Slovensku! Päťnásobný úspech pre Tesco Rekord dvoch dekád: ZSSK má v roku 2022 najazdiť vo verejnom záujme 35,8 milióna kilometrov, naposledy bola slovenská vnútroštátna vlaková doprava takto hustá pred 20 rokmi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.