Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. apríla 2012 PR správyTelekomunikácie od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenská pošta podáva žalobu na spoločnosť ŠEVT

BANSKÁ BYSTRICA 20. apríla – Dôvodom žaloby je zverejnenie množstva nepravdivých alebo pravdu výrazne skresľujúcich informácií a takisto množstvo záverov a úsudkov, ktoré hrubým spôsobom poškodzujú dobrú povesť Slovenskej pošty ako právnickej osoby.

ŠEVT v článku “Škandalózne nástenkové tendre” v Slovenskej pošte, uverejnenom 12.4. 2012 tlačovou agentúrou TASR a prevzatom denníkom SME na http://tlacovespravy.sme.sk/ts/965/skandalozne-nastenkove-tendre-v-slovenskej-poste/ sa snaží navodiť dojem, že Slovenská pošta porušuje zákon o verejnom obstarávaní a priamo obviňuje vedenie Slovenskej pošty z netransparentnosti pri výbere zmluvných partnerov. Tieto tvrdenia sú zavádzajúce, nepravdivé a jednostranné.

Nakoľko Slovenská pošta má za to, že došlo k neoprávnenému zásahu do dobrej povesti spoločnosti, uplatní si ochranu práv a záujmov aj súdnou cestou tak, že v žalobe bude požadovať, aby spoločnosť ŠEVT upustila od neoprávnených zásahov do jej dobrej povesti, pričom bude požadovať ospravedlnenie a primerané zadosťučinenie vo forme peňažného plnenia.

O spoločnosti:
Slovenská pošta vznikla 1. januára 1993 a začiatkom októbra 2004 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť so 100-percentnou účasťou štátu. Od svojho vzniku hospodári samostatne a nedostáva dotácie zo štátneho rozpočtu. Ratingová agentúra Moody’s udelila Slovenskej pošte už tretí rok za sebou rating úverového rizika na úrovni Aaa.sk, čo je najvyššia možná úroveň. V roku 2008 spoločnosť získala aj certifikáty, ktoré potvrdzujú zavedenie a udržiavanie systému manažérstva kvality a systému environmentálneho manažérstva, zodpovedajúce požiadavkám normy STN EN ISO 9001: 2001a STN EN ISO 14001:2005.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Tauris postavil v Košiciach moderné logistické centrum. Zefektívni distribúciu, zníži dopad na životné prostredie a zlepší pracovné podmienky pre zamestnancov V Nitre vznikla prvá slovenská komandória

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Telekomunikácie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.