Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slovenka rozbehla za Atlantikom výskum

Bratislava, 7. november 2016 – Hodinky už dávno nepoužívame len na to, aby sme vedeli, koľko je hodín, náramky nevnímame ako bežné doplnky na ruke a mobil tiež už pár rokov nemáme iba na telefonovanie. “Technológie menia naše životy vo všetkých smeroch a každým dňom pribúdajú nové objavy. Tlkot nášho srdca bude analyzovaný a čoskoro nastane čas, keď naše hodinky budú vopred vedieť, že ochorieme, a tým zvýšia naše šance rýchlo zasiahnuť“, hovorí Anna McNab, profesorka na Niagara University a okrem toho Slovenka, ktorá sa usadila v USA, kde rozbehla výskum o tom, ako moderné IT vychytávky ovplyvňujú spôsob, ako žijeme a ako sa o seba staráme.

Anna McNab sa dlhodobo venuje štúdii o tom, čo všetko môžeme pomocou dát zistiť o našom živote a správaní v reálnom čase. Práve aplikácie či fitness náramky sú absolútne novým druhom “komunikácie” s vlastným telom. “Dáta, ktoré dnes zbierame a v budúcnosti pribudnú, umožnia personalizovanú medicínu, akú si dnes vieme len veľmi ťažko predstaviť. Mohli by sme to prirovnať revolúcii v biológii, ktorú prinieslo objavenie mikroskopu,” približuje Anna McNab.
Náš postoj k zdravotnej starostlivosti sa tak úplne zmení. Toto všetko má dve roviny. Na jednej strane môžeme sledovať vlastný výkon, odbehnuté kilometre, no rovnako aj to, ako dlho a kvalitne spíme, aký tep má naše srdce, či to, ako sme chránení pred UV žiarením. My sami tak budeme môcť ovplyvniť kvalitu vlastného životného štýlu. Na druhej strane tieto údaje poslúžia lekárom, ktorí nám budú vedieť pomôcť ešte skôr, ako sa u nás prejavia symptómy. “Úplne bežné bude napríklad predpisovanie liekov na základe našich genetických predispozícií. Veď už napríklad dnes vieme predpovedať infekciu u novorodencov 24 hodín predtým, ako sa objavia príznaky. A to len na základe analýzy tlkotu srdca,” spresňuje Anna McNab.
Ako prepájame naše každodenné činnosti s najnovšími technológiami? Čo všetko sa pomocou nich dá zistiť? Sú v tejto lákavej budúcnosti schované aj nejaké nebezpečenstvá?
Príďte už budúci pondelok 14. novembra na medzinárodnú konferenciu ITAPA v hoteli Crowne Plaza, kde vám krátko poobede Anna McNab predstaví výsledky svojmu výskumu.

– Výročný jesenný kongres ITAPA prináša desiatky inšpiratívnych zahraničných aj domácich spíkrov, lídrov či manažérov zo súkromného, verejného i neziskového sektora, IT  a akademickej obce
– Ukážu vám svet digitálnych technológií tak, ako ste ho dodnes ešte nevnímali
– Ťahákom bude najmä dátová revolúcia v medicíne či inovácie v eGovernmente 
– Na 15. ročníku konferencie ITAPA vystúpi aj mladá Slovenka, ktorá je úspešná “za veľkou mlákou”
– Príde porozprávať, ako najnovšie IT novinky, náramkové počítače či rôzne aplikácie ovplyvňujú štýl nášho života a aký vplyv budú mať technológie na naše zdravie v budúcnosti
– Jej poznatky si budete môcť vypočuť už 14. novembra na kongrese ITAPA

Kto je Anna McNab: Anna McNab je profesorka na Niagara University. Na univerzite pôsobí od augusta 2009, keď získala titul PhD na Washington State University. Okrem toho získala na Washington State University tituly MBA a BA v oblasti manažment informačných systémov a manažment procesov. Vo svojom výskume sa zaoberá interakciou ľudí a počítačov v kontexte vyhľadávania informácií, tým, ako užívatelia prijímajú informačné systémy, aká je motivácia pridať sa do online komunity, a tiež veľkými dátami a posudzovaním metód, ktoré sa používajú pri výskume informačných systémov. Výskum Anny McNab bol publikovaný v rešpektovaných medzinárodných časopisoch, ako aj vo viacerých zborníkoch amerických a medzinárodných konferencií. Anna McNab je momentálne na študijnej dovolenke a pracuje ako produktový stratég v dizajnérskej agentúre, ktorá sa špecializuje na mobilné aplikácie a web dizajn.

Viac informácií, program a registrácia: www.itapa.sk
Bezplatná akreditácia pre médiá (do 11. novembra 2016) http://www.itapa.sk/akreditacia-novinarov/
Otázky: media@itapa.sk

Prečo je tohtoročná ITAPA Make IT Easy
Na Slovensku sa za posledný rok či dva spustilo veľa projektov. Avšak tie sa nestali bežnou súčasťou našich životov, a len málo ľudí ich využíva. Do veľkej miery to je spôsobené zbytočnou komplikovanosťou a neprehľadnosťou. Zoberme si príklad elektronického podpisu. Bez neho je veľká väčšina dôležitých služieb nedostupná. Ale na to, aby elektronický podpis človek mohol využívať, si musí často inštalovať rôzne aplikácie. Toto nezvládnu bežní ľudia. Preto hlavným trendom súčasnosti je zjednodušovanie – Make IT easy! To je aj hlavná idea tohtoročného kongresu ITAPA – ako môžu robiť IT technológie náš život a celý svet jednoduchším. A to aj v oblastiach, kde by sme to nečakali – napríklad pri zjednodušovaní zdravotnej starostlivosti. Aby ľudia nemuseli bojovať s formulármi, ale doslova  cez tri kliky dosiahli, čo chcú. Aby štát už prestal „otravovať“ ľudí s pýtaním sa na údaje, ktoré už raz dostal a niekde ich má. 

O ITAPA:
Podujatia ITAPA (informačné technológie a verejná správa) už 15 rokov prinášajú nové impulzy a inšpirácie pre slovenský eGovernment , pričom sa stali vrcholnou kongresovo-diskusnou platformou nielen IT komunity. Cyklus podujatí ITAPA, nad ktorým záštitu pravidelne preberajú vysokí štátni predstavitelia, pozostáva z viacerých prestížnych akcií. Medzi najvýznamnejšie patrí konferencia Jarná ITAPA, ktorá sa špecializuje na témy lokálneho, prípadne európskeho zamerania a jesenný dvojdňový medzinárodný kongres. Ten sa zameriava na podporu najnovších eGovernment trendov a riešení digitalizácie spoločnosti z celého sveta, pričom sa radí medzi najvýznamnejšie akcie svojho druhu. Cieľom ITAPA je vytvárať nezávislú platformu, na ktorej majú kľúčoví predstavitelia štátu a biznisu diskutovať a predstavovať inšpiratívne nápady a projekty z oblasti digitalizácie spoločnosti. Každoročne sa ho zúčastnia desiatky renomovaných spíkrov zo Slovenska i sveta, stovky hostí a významné média.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

UNIQA získala prestížne ocenenie EFFIE AWARD Europe 2023 za kampaň „Hovorte úprimne o duševnej nepohode“ Na celosvetovo najrýchlejšie rastúcej sociálnej sieti je registrovaný každý šiesty Slovák či Slovenka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.