Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. februára 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Slováci si obľúbili Uber: populárna aplikácia sa stala lídrom na trhu

BRATISLAVA 3. februára – Len po piatich mesiacoch od spustenia služby Uber v Bratislave, sa aplikácia Uber v decembri umiestnila medzi najsťahovanejšími aplikáciami vo svojej kategórii na Slovensku. Svojim umiestnením tak potvrdila, že Slováci sa pridali k miliónom jej používateľov v 66 krajinách sveta využívajúcim ju každý deň.

V decembri 2015 sa aplikácia Uber umiestnila na treťom mieste v kategórii „Doprava“ v rámci digitálnej distribučnej platformy Google Play a na rovnakom mieste sa umiestnila aj v kategórii „Cestovanie“ v rámci platformy iOS App Store na Slovensku. Vyplýva to z oficiálnych štatistík, ktoré poskytla medzinárodná spoločnosť App Annie zo San Francisca, zaoberajúca sa business intelligence.

„Uber bol v decembri 2015 po aplikáciách Cestovné poriadky (1. miesto) a eznamka (2. miesto), treťou najsťahovanejšou aplikáciou iOS App Store v rámci kategórie „Cestovanie“ na Slovensku. Toto hodnotenie ho umiestnilo pred HOPIN (6. miesto) a Liftago taxi (8. miesto). Rovnako sa umiestnil na treťom mieste v rámci kategórie „Doprava“ v Google Play na Slovensku, za aplikáciami Cestovné poriadky (1. miesto) a Autoškola SK (2. miesto), pred HOPIN (4. miesto) a Liftago taxi (6. miesto),“ uvádza spoločnosť App Annie.

„Od spustenia služby v Bratislave sme získali neuveriteľne pozitívnu reakciu od cestujúcich aj partnerských vodičov, ktorú potvrdzujú tisíce cestujúcich prihlasujúcich sa do aplikácie a stovky partnerských vodičov používajúcich našu platformu,“ uviedol Peter Chovanec, prevádzkový manažér Uber Bratislava. Tento fakt spolu s líderstvom na trhu podľa neho dokonale dokladuje, že Bratislava je pre Uber jedným z najrýchlejšie rastúcich miest v regióne strednej a východnej Európy.

Uber je postavený na jednoduchej premise – stlačením tlačidla na smartfóne si môžete objednať vozidlo a v priebehu niekoľkých minút byť na ceste do vášho cieľa. Uber je spôsob ako získať spoľahlivú a cenovo dostupnú prepravu. Na konci jazdy prebehne bezhotovostná platba, čo je jednoduché a bezpečné pre obe strany – partnerského vodiča i cestujúceho. To, čo túto službu robí tak populárnou medzi užívateľmi je práve jej spoľahlivosť – v Bratislave je priemerná doba čakania na vozidlo v súčasnosti 4 minúty.

Aj počas relatívne krátkeho pôsobenia v Bratislave podporuje Uber s veľkým úspechom u používateľov aplikácie množstvo miestnych iniciatív, ktoré sú pre komunitu a obyvateľov dôležité. Dal napríklad Bratislavčanom a návštevníkom mesta oživením tradície Propelera opäť príležitosť previezť sa na druhú stranu Dunaja, v akcii UberGIVING zozbieral šatstvo pre ľudí v núdzi, či po prvý raz zrealizoval vo svete populárne UberMAČIATKA. Počas jedného dňa v tejto akcii našlo nový domov 25% mačiatok, ktoré si ľudia objednali a používatelia aplikácie zároveň finančne pomohli Slovenskej aliancii na ochranu zvierat. Na konci minulého roka Uber v Bratislave v spolupráci so Slovenskou potravinovou bankou zorganizoval zbierku Daruj jedlo a vyzbieral pol tony potravín pre potrebných.

__________________________________________________________

Čo je Uber?

Aplikácia Uber je dostupná na všetkých smartfónoch pracujúcich s operačnými systémami iOS, Android a Windows Phone. Cestujúci si jednoducho stiahne aplikáciu, vytvorí účet a môže cestovať.
Aplikácia používa GPS lokalizáciu na to, aby našla najbližšieho voľného partnerského vodiča. Akonáhle je požiadavka zaznamenaná, cestujúcemu sa zobrazí fotografia partnerského vodiča, jeho meno, registračné číslo vozidla a môže sledovať príjazd objednaného automobilu v reálnom čase. Časy čakania na odvoz v daždi a zlom počasí sú dávno preč, pretože aplikácia cestujúceho upozorní, keď automobil dorazí na dohodnuté miesto.
Cestujúci majú prístup k live GPS mape, ktorú môžu zdieľať so svojimi priateľmi a blízkymi. Tí môžu takto sledovať celú ich jazdu, mať prehľad, kde sa nachádzajú a uistiť sa tak, že do cieľového miesta dorazia bezpečne. Na konci cesty sa neplatí hotovosťou, platba sa automaticky spracuje aplikáciou, takže sa nikdy nemusíte báť, či máte pri sebe dosť peňazí. Tieto funkcie zaručujú zvýšenú bezpečnosť a pohodlie.
Viac o Uber na www.uber.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.