Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2015 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Slováci sa nebezpečenstva neboja a zájazdy do Egypta nerušia

BRATISLAVA 20. novembra 2015 (WBN/PR) – Ani pád ruského lietadla či nestabilná politická situácia na Sinajskom polostrove Slovákov neodrádzajú od dovolenky v Egypte. Táto destinácia je aj v tohtoročnej zimnej sezóne stále jednotkou v počte predaných zájazdov.

Egypt bol odjakživa z hľadiska bezpečnosti rizikovou dovolenkovou destináciou. Napriek tomu stále láka turistov z celého sveta nesmierne bohatou históriou a kultúrou, fascinujúcimi pamiatkami, úchvatným podmorským životom a v neposlednom rade bezkonkurenčnými cenami dovoleniek a ponúkanými službami. „Naši klienti sú si vedomí toho, že Egypt má nestabilnú politickú situáciu a nie je najbezpečnejšou destináciou, napriek tomu majú o túto krajinu dlhodobý a stály záujem. Egypt je pre nich atraktívna exotická destinácia aj z hľadiska bezkonkurenčných cien za zájazdy v pomere ku kvalite služieb,” hovorí Andrej Maťko, riaditeľ Ck Settour a obľúbeného cestovateľského portálu www.malyprinc.sk.

„Ak túžite po dovolenke v Egypte, odporúčame vám iba lety a pobyty v oblastiach Hurghada a Marsa Alam, kde je momentálne situácia pokojná a nemali sme žiadne storná zo strany touroperátorov ani klientov. Naopak, cestovať na Sinajský polostrov neodporúčame už od udalostí v roku 2013, keď tam väčšina našich rakúskych a nemeckých partnerov zrušila priame charterové lety,” hovorí Andrej Maťko. Dodáva, že egyptská vojenská vláda robí všetko pre to, aby boli turistické oblasti Hurghada a Mars Alam bezpečné. „Egypt ostane aj naďalej najbližšou a najlacnejšou destináciou počas zimnej sezóny, kam sa ľudia utekajú zohriať. Je stále jednotkou v počte predaných zájazdov.”

Momentálne je najvychytenejším miestom El Gouna v oblasti Hurghada, nová krásna destinácia so stredomorskou atmosférou, barmi a živou promenádou. Druhé miesto si stále drží Hurghada a tretie Marsa Alam. Turisti mieria aj do Makadi Bay, El Quseir (Rad Alas Sad Bay) či do Soma Bay.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.