Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Slávni kuriéri opäť vyrazia do ulíc

BRATISLAVA 23. júla – Kuriérske esá z radov slovenských umelcov, medzi päťdesiatkou ktorých vlani nechýbali Marián Labuda, Ján Koleník, Jopo, Pyco či Misha alebo Martin Valihora, opäť vyrazia do ulíc. Nový ročník česko-slovenskej charitatívnej akcie Misia-Misse, keď sa známe tváre premenia na kuriérov, začína 4. septembra v Prahe, pokračuje 6. septembra v Plzni a vyvrcholí 12. septembra v Bratislave. Podarí sa tento rok prekonať vyzbieraných 8 000 eur, za ktoré slovenská Misia minulý rok zabezpečila regeneračný prístroj pre pacientov s ťažkým poškodením motoriky?

Iniciatíva spočíva v objednaní kuriéra, ktorý príde na uvedenú adresu a predá vám certifikát. U nás je cena certifikátov stanovená na 10 eur, ak vám ho prinesie ktorákoľvek osobnosť zapojená do akcie, a 50 eur, keď ho doručí konkrétny kuriér. V Čechách sa kupujú certifikáty v hodnote 100 Kč a 1000 Kč. Stačí si opísať číslo na dispečing, zavolať kuriéra a kúpiť si od neho certifikát. Môžete sa so slávnym kuriérom odfotiť, prípadne si vypýtať autogram. No hlavné je spomenúť výnimočnú akciu všetkým okolo vás! Populárni kuriéri vyrazia do akcie 12. septembra o 9.00 hod ráno z Primaciálneho námestia v Bratislave, kde vo večerných hodinách prebehne aj zverejnenie vyzbieranej sumy a jej slávnostné odovzdanie.

Ambasádorom slovenskej Misie je režisér Nikita Slovák, ktorý sa osobne zúčastnil vlaňajšieho prvého ročníka. Medzi päťdesiatkou slávnych kuriérov rezonovali aj také mená ako Laco Lučenič, Marek Majeský, David Koller či Petr Forman, v Čechách sa súčasťou charitatívneho projektu stali Zdeněk Svěrák, Aňa Geislerová, Ondřej Neff a Jan Hřebejk. Vlani bol obľúbený herec Ján Koleník ako kuriér darčekom pre mamu objednávateľa, príchod Davida Kollera v kuriérskej uniforme objednal kupujúci pre svoju priateľku. Aj tento rok môže byť príchod slávneho kuriéra netradičným darčekom pre blízkych!

Autorom iniciatívy známych umelcov je režisér a herec Petr Forman spolu s majiteľom kuriérskej spoločnosti Davidom Voverkom. Obľúbené tváre česko-slovenského kultúrneho života vymenili dosky, ktoré znamenajú svet, za kuriérsku výstroj, žltočiernu uniformu, vysielačky a mapu a roznášajú zásielky. Kuriéri doručujú peňažné certifikáty do kancelárií, domovov, do firiem, fotia sa s objednávateľmi, prekvapujú mnohých príjemcov a čo je najdôležitejšie, pomáhajú. Slovenská Misia minulý rok vyzbierala takmer osem tisíc eur, za ktoré bol kúpený regeneračný prístroj pre pacientov s ťažkým poškodením motoriky. Vypätie, plno driny a mozoľov sú pre umelcov vykúpené atmosférou priateľstva a hrdosťou na fakt, že dokážu účinne pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Prichádza nová éra boxu s označením HELL Boxing Kings Petra Vlhová o duševnom zdraví: Som tiež len normálny človek, mám dni, keď plačem na izbe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.