Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Skupina AAA AUTO so ziskom 2,9 mil. eur za prvý kvartál 2012

BRATISLAVA 23. mája – Spoločnosť AAA Auto Group N. V. naďalej potvrdzuje úspešné predaje ojazdených vozidiel, keď za prvé tri mesiace tohto roka hospodárila s čistým ziskom vo výške 2,9 milióna eur, čo je o 300 % viac než dosiahla v rovnakom období minulého roka.

Skupina AAA AUTO ťažila z veľmi dobrých predajných výsledkov prvého štvrťroka, ktoré prekonali trh, z rastúcich príjmov z predaja finančných služieb a zo silných ziskových marží. Zároveň rástol aj prínos ruskej prevádzky a novootvorených pobočiek na Slovensku aj v Českej republike.

Podľa zverejnených výsledkov vytvorila skupina AAA AUTO v prvom štvrťroku 2012 celkový obrat vo výške 76,9 mil. eur, čo predstavuje nárast o 21,6 % v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2011.
Skupina AAA AUTO dosiahla po očistení všetkých nákladov v prvom kvartáli roku 2012 čistý zisk vo výške 2,9 mil. eur, čo je štvornásobne viac ako v rovnakom období minulého roka.

Predajné výsledky za prvé štyri mesiace prekonali dynamikou rastu trh s dovozom ojazdených áut aj predaje nových automobilov. Za prvé štyri mesiace sa predalo 4 479 áut, o 17,1 % viac ako vlani. Najviac vozidiel kúpili vodiči v marci, ktoré je pre skupinu väčšinou predajne najsilnejším mesiacom roka. Rástli aj predaje v Rusku, z 80 kusov predaných za január až na 200 kusov predaných v apríli.

Čo sa týka výkonnosti jednotlivých regiónov, hlavnými ťahúňmi sa stali východné Slovensko a východné a severné Čechy.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Jungheinrich rok 2023 v číslach Svetové turné „Thirty Seconds to Mars“ je oslavou fanúšikov po celom svete. Už čoskoro vystúpia aj na Slovensku!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.