Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Sezóna vianočných trhov vo Viedni začína

BRATISLAVA 14. novembra – Prvé vianočné trhy začínajú vo Viedni už v polovici novembra. Rakúska metropola prináša tento rok viac ako dve desiatky adventných trhov ako aj nespočetné množstvo malých vianočných trhov, charitatívne stánky a iné outdoorové vianočné akcie. Popri klasike ako varené víno, punč a rôznych pochúťkach ponúknu aj najrôznejšie vianočné dekorácie, darčeky, hračky či umelecko-remeselné výrobky.

Najväčším a asi najznámejším je viedenský Christkindlmarkt na Radničnom námestí, ktorý slávnostne otvoria v sobotu, 15. novembra. Na návštevu láka rozmanitou ponukou v 148 stánkoch, tvorivými dielňami pre deti, nebeskou poštou, adventne vysvietenou alejou, živou postavičkou Jezuliatka, koncertmi adventných zborov z celého sveta a ďalším pestrým programom.

Adventnú tradíciu v podobe výrobkov umeleckých remesiel a adventnej hudby prinesú Staroviedenské vianočné trhy na Freyungu a adventné trhy Am Hof. Už po druhý raz sa pred známym dómom Stephansdom uskutočnia vianočné trhy, ktoré lákajú umeleckým remeslom. Umelecké výrobky, ale aj ohňové šou, koncerty a program pre deti nájdete aj na vianočných trhoch pred kostolom Karlskirche. Adventné trhy na Spittelbergu sú známe romantikou v úzkych uličkách, na imperiálnu scenériu lákajú zas tzv. vianočné dedinky v Belvederi a na námestí Márie Terézie. Mladí ľudia a študenti sa zvyknú stretávať v univerzitnom areáli bývalej nemocnice Altes AKH.

Veľkolepo pôsobia aj adventné trhy pred zámkom Schönbrunn. Pred barokovou kulisou bude na 80 vystavovateľov s ponukou ručne vyrobených vianočných ozdôb, jasličiek a rozmanitých darčekov z prírodných materiálov. Bohatý sprievodný program zahŕňa aj vianočné tvorivé dielne pre malých návštevníkov a dospelých zas poteší neodmysliteľný punč a kulinárske dobroty.

Tipy na dizajnérske vianočné darčeky nájdete v dizajncentre Stilwerk a curling, alternatívnu hudbu i zábavu na rozsiahlom nádvorí muzeálnej štvrte pod názvom Zima v MuseumsQuartiere. A pokiaľ ste vyznávačom prírody prináša Viedeň adventné trhy v zelenej kulise: špeciality a punč na zámku Wilhelminenberg s panoramatickým výhľadom na metropolu, romantické trhy vo viedenskom parku Türkenschanzpark či v mestských záhradách Hirschstetten s ponukou bio špecialít a výkladom o vianočných tradíciách v regiónoch Álp v Rakúsku i jeho okolí.

Ďalšie podrobnosti o viedenských vianočných trhoch na http://bit.ly/1pQZ5Ck.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Aby nám platby kartou na dovolenke nespôsobili prievan v peňaženke AURES Holdings ďalej naberá ľudí, sezóna ojazdených áut je v plnom prúde

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.