Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Šesťdesiat rodín v šachu kvôli byrokracii

BRATISLAVA 29. januára – Petržalská novostavba DOMINO je pozastavená už takmer rok. Na verdikt úradníkov čakajú ako developer a investor Subcentro, s.r.o., tak aj 60 bezradných rodín, ktoré už majú zaplatené zálohy. Administratívne prieťahy držia zainteresovaných v šachu.

Šesťdesiat klientov, zväčša mladé páry, musí na svoje vytúžené bývanie stále čakať. Zložili niekoľkotisícové zálohy vo výške 10 percent kúpnej ceny s predpokladaným nasťahovaním sa už koncom roka 2014. Prebehlo niekoľko konaní a odvolaní v prospech samotného projektu, no stavba zostáva rozostavaná. Klienti sa oprávnene pýtajú prečo. „S budúcimi majiteľmi bytov a financujúcou bankou o vzniknutej situácii otvorene komunikujeme. Projektu DOMINO a nám ako investorovi dôverujú, všetci naďalej zostávajú našimi klientmi a veria v skoré dokončenie projektu,“ hovorí konateľ spoločnosti Subcentro, s.r.o. Ing. Arch. Juraj Duška a pokračuje.

Mestská časť Petržalka projektu dala zelenú, no proti rozhodnutiu bolo podané odvolanie. Napriek zákonnej 30-dňovej lehote zainteresovaní na rozhodnutie Okresného úradu Bratislava, Odbor výstavby a bytovej politiky čakajú od októbra 2014. „Samotné zastavenie stavby sa nám javí, ako účelové, stavali sme presne podľa právoplatného stavebného povolenia, teda podľa dokumentácie riadne overenej v stavebnom konaní. Budeme naďalej zastávať záujmy všetkých našich klientov v súlade s platnou legislatívou. Projekt DOMINO sme získali už hotový s platnými povoleniami a vstupovali sme doň s najlepšími úmyslami po viacerých ubezpečeniach, právnych a technicko-stavebných analýzach. S príslušnými úradmi transparentne komunikujeme, vysvetľujeme a žiadame o rozhodnutie. Taktiež sme ústretoví k ďalšiemu zlepšeniu verejného priestoru v blízkosti projektu DOMINO. Takýto postup a dlhotrvajúce rozhodovacie vákuum naštrbuje dôveryhodnosť nielen našej spoločnosti, ale môže byť precedensom aj pre iné brati
slavské novostavby. Deformuje právne a podnikateľské prostredie. Zrealizované rezidenčné projekty v Bratislave, v ktorých sme angažovaní, ako Vila Šípka, Dom Richtár, Strom alebo Septimo uspokojili už desiatky klientov. Sme pripravení v čo najkratšom čase po kladnom rozhodnutí dokončiť aj projekt DOMINO a odovzdať do užívania,“ ubezpečuje Ing. arch. Duška.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kvapka krvi môže deťom so spinálnou svalovou atrofiou zmeniť život. Vďaka včasnej diagnostike a liečbe sa môžu vyvíjať primerane Prečo si vlastne prišiel žiť na Slovensko?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.