Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99830_kurator1 676x451.jpg
20. septembra 2022 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Sériový vrah necháva po krajine časti mŕtvych tiel!

20.9.2022 – Sú Vianoce a sériový vrah zanechá v rôznych častiach krajiny vystavené časti tiel. Na každom mieste činu sa nájde zvláštny odkaz: #BSC6. Polícia netuší, o čo ide…a podľa akého kľúča si vraj vyberá obete.

Najskôr tu bolo Bábkové divadlo, potom prišlo Čierne leto a teraz vyšla tretia kniha s názvom Kurátor. Krimiséria s úžasnou dvojicou Tilly Bradshawová a Washington Poe. A vydavateľstvo pripravilo aj skvelú hru, v ktorej môžete pátrať po knihách…

Sú Vianoce a sériový vrah zanechá v rôznych častiach Cumbrie vystavené časti tiel. Na každom mieste činu sa nájde zvláštny odkaz: #BSC6. Washington Poe z Národnej kriminálnej agentúry a Tilly Bradshawová čelia prípadu, ktorý nedáva zmysel. Prečo dostali niektoré obete anestéziu, zatiaľ čo iné zomierali v mučivých bolestiach? Prečo ich jediný podozrivý popiera to, čo mu môžu nezvratne dokázať, ale priznáva sa k veciam, o ktorých ani nevedeli? A prečo si všetky obete vzali pred tromi rokmi v tom istom čase v práci dvojtýždňové voľno?

Keď sa s Poom spojí agentka FBI, ktorá sa dostala do nepriazne svojich šéfov, prípad naberie ešte temnejší spád. Agentka si totiž nemyslí, že Poe hľadá sériového vraha. Vraždy má podľa nej na svedomí niekto oveľa, oveľa horší.
Muž, ktorý si hovorí Kurátor.

Kurátor je brilantne napísaný krimitriler, ktorý si fanúšik tohto žánru bude vychutnávať. Dá sa čítať aj samostatne, hoci lepšie je asi začať od Bábkového divadla. Craven vie namixovať príbeh so všetkým, čo očakávate: plastické a sympatické postavy, výborne vykreslená detektívna práca, živé prostredie anglického vidieka, autentickosť, žiadne čudné zvraty alebo náhody, ktoré by kazili zážitok z čítania.
K tomu pridáva humor, sarkazmus a pasáže nabité invenciou (najmä v situáciách s geniálnou Tilly). Plus napätie a výborné rozuzlenie.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

S Ikarom po stopách

Vydavateľstvo Ikar navyše pripravilo zaujímavú hru, v ktorej budete pátrať po novinke Kurátor. Každý deň skryje niekde na Slovensku jednu knihu, dobre zabalenú, aby nezmoklaJ
Na sociálnych sieťach vydavateľstva nájdete fotku miesta, kde sa nachádza a presné GPS súradnice, ktoré vás zavedú ku knihe.

A vám už zostáva len sa tam dostať prvý: ak to zvládnete pred ostatnými, môžete si knihu nechať + získate niektorú z predchádzajúcich kníh M.W.Cravena (podľa svojho výberu) a navyše zľavu na nákup kníh v internetovom kníhkupectve www.BUX.sk.

Všetko sa to začína napríklad v Banskej Bystrici, kniha bude aj v Prievidzi, samozrejme Bratislave a ďalších mestách. Stačí sledovať Facebook alebo Instagram vydavateľstva Ikar a tam sa vždy všetko dozviete.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Vážený sudca ako sériový vrah. Nový triler Johna Grishama Sudcov zoznam Vo Viedni vyčíňa brutálny vrah. Jediný človek ho môže zastaviť…

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.