Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103596_image0 676x451.jpeg
21. februára 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Segafredo získalo Značku kvality dTest

21.2.2024 – Značka Segafredo Zanetti získala vďaka svojmu výrobku Segafredo Espresso Casa ocenenie Značka kvality dTest. Produkt obstál v konkurencii ďalších 15 rôznych káv a urobil aj veľmi dobrý senzorický a chuťový dojem na laboratórnu komisiu.

Pokiaľ sa pozrieme na hodnotenie podrobnejšie, v troch z piatich základných kritérií bolo Segafredo ocenené 3x „veľmi dobre“ – napr. v obsahu kofeínu alebo v senzorickom hodnotení.

V senzorickom hodnotení, kedy sa hodnotila napr. konzistencia peny, intenzita arómy, telo, kyslosť, horkosť atď., dosiahlo Segafredo Espresso Casa veľmi dobrých hodnôt ako pri príprave v automatickom kávovare, tak v pákovom kávovare. Typ kávovaru teda nemal vplyv na výslednú kvalitu nápoja. „Aj napriek tomu, že hlavným ocenením našej práce je spokojný zákazník, ktorému šálka našej kávy spríjemní deň, veľmi si vážime aj úspechu v odbornom teste. Ocenenie vnímame ako potvrdenie kvality našej kávy,“ doplnila Petra Knapová, marketingová manažérka spoločnosti Segafredo Zanetti pre Českú republiku a Slovensko.

Ako ukazujú dáta špecializovaného časopisu Retail News, zrnková káva je na vzostupe a najobľúbenejším kávovým nápojom zostáva stále espresso, ktoré si Česi i Slováci pripravujú najčastejšie doma. Veľké diskusie sa vedú ohľadom vplyvu kávovaru na kvalitu výsledného nápoja. Aj preto bola v teste časopisu dTest každá vzorka hodnotená 2x – najskôr pri príprave v automatickom kávovare a potom v pákovom kávovare. Podrobnejšie ohľadom testu viz. https://www.dtest.cz/zrnkova-kava

Tip od Segafredo: Ako si doma pripraviť dobré espresso v pákovom kávovare

Voda na espresso musí byť kvalitná – odporúča sa voda s PH7
Optimálne dávkovanie kávy – na 1 šálku espressa odporúčame min. 7 až 8 g kávy
Správna príprava kávy – Optimálne množstvo správne namletej kávy nadávkujte do páky a kávu primerane stlačte. Pred nasadením páky do hlavy kávovaru odpusťte prehriatu vodu, nasaďte páku do hlavy kávovaru a okamžite začnite kávu pripravovať.
Správne mletie a doba prípravy – Správne talianske espresso musí tiecť rovnomerne a plynule po dobu cca 24 sekúnd. Pokiaľ tečie príliš rýchlo, musíte zjemniť mletie, pokiaľ tečie veľmi pomaly, musíte naopak mletie zhrubnúť. Vyvarujte sa prípravy veľkého espressa, ktoré pákou preteká dlhšie ako 30 sekúnd. Do kávy sa pri tom dostávajú triesloviny, ktoré zaťažujú organizmus. Cieľom je zdravé espresso – káva plná olejnatých aromatických látok. Ak si chcete pripraviť väčšiu šálku, odporúčame espresso zriediť vodou.
Dôsledná starostlivosť o kávovar – o kávovar je nutné sa starať, aby stále varil dobrú a zdravú kávu. Pravidelne ho vymývajte, čistite a odvápňujte.

Viac informácií na www.segafredo-zanetti.sk

Informačný servis

K téme

Káva z Hondurasu rozpráva celý svoj príbeh od pestovania po prípravu Segafredo Zanetti SR predstavuje dve nové kávy pre slovenský trh

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.