Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95274_new project 1 5 676x444.jpg
30. marca 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Káva z Hondurasu rozpráva celý svoj príbeh od pestovania po prípravu

30.3.2021 – Rodinná spoločnosť Segafredo Zanetti prináša nový produkt, ktorým sa zaviazala k transparentnosti, udržateľnosti a k dodržiavaniu spravodlivých pracovných podmienok. Pomocou QR kódu na obale sa môžete dozvedieť všetko o produkte a jeho histórii, o presnom pôvode, odrode, čase výsadby a zberu, preprave, pražení a o balení. Dokonca zistíte nielen aké sociálne projekty prebiehajú v krajine pôvodu, ale dozviete sa aj o aktivitách udržateľného rozvoja v danom kraji.

Nový produkt Segafredo Storia, ktorý využíva technológiu „blockchainu“ na prerozprávanie celého kávového príbehu od pestovania až po samotnú šálku kávy. Stačí načítať QR kód na obale a káva rozpovie svoj príbeh. Na obale kávy sú tiež fotografie ľudí, ktorí sa skutočne podieľali na jej tvorbe – od Hondurasu, oblasti, z ktorej káva pochádza, po Fínsko, kde sa káva praží vo vlastnej pražiarni.

Jednodomá káva, bio- a RFA certifikované

Segafredo STORIA je prémiová káva pozostávajúca zo 100% zŕn Arabica. Zbierajú sa v nadmorskej výške 1400 až 1600 metrov. Zmes obsahuje odrody ako Catuai, Typica a Lempira, ktoré sa zvyčajne pražia v štýle talianskej metódy praženia. Pokiaľ ide o chuť, znalci sa môžu tešiť na kávu s ovocnými tónmi a príjemnou kyslosťou.

Segafredo STORIA spolupracuje s 51pestovateľmi  kávy z honduraskych  regiónov Lempira a Intibuca. Segafredo v Hondurase už niekoľko rokov podporuje mnohé miestne iniciatívy, ktoré zabezpečujú väčšiu udržateľnosť a kvalitu v praxi, spravodlivú mzdu, vyššiu úroveň vzdelania a lepšiu kvalitu života poľnohospodárov.

Technológie a dodávateľský reťazec

Prehľad o všetkých oblastiach je získaný vďaka platforme „Farmer Connect“, podporovanej IBM Blockchain, ktorá je k dispozícii aj prostredníctvom QR kódu na obale. Vychutnať si šálku kávy Segafredo STORIA neznamená teda len výber produktov najlepšej kvality, ale je aj odpoveďou, kto sa konkrétne podieľal na procese výroby a v akých podmienkach. Segafredo STORIA oboznamuje zákazníkov s celým svojím príbehom, históriou, konkrétnymi osobami, skrátka prepojí všetkých účastníkov od farmárov až po konzumentov kávy.

„Predstavte si, že blockchainová technológia je ako „balenie kufra“. Každý účastník dodávateľského reťazca si zabalí svoju časť. Ďalší vidí, čo je už v kufri, ale nemôže nič odstrániť ani zmeniť, len pridať svoju časť, svoj príspevok a potom to odovzdať ďalej. Nakoniec sa zhromaždia všetky podrobnosti a výrobok je 100 % sledovateľný a transparentný pre všetkých,“ vysvetľuje Petra Knapová, Marketing Manager CZ&SK zo Segafredo Zanetti CR.

Jedinečný zážitok a veľký krok vpred v rámci transparentnosti výrobného procesu

Massimo Zanetti, zakladateľ a predseda skupiny Massimo Zanetti Beverage Group, do ktorej Segafredo Zanetti patrí, o projekte Segafredo STORIA hovorí „Chceme našim zákazníkom ponúknuť jedinečný a vynikajúci zážitok strávený nad šálkou kávy, v ktorej sa odzrkadlí naša vášeň, odhodlanie a odborné znalosti. Vďaka sledovacej platforme IBM Blockchain „Farmer Connect“ sme v súčasnosti urobili veľký krok vpred v transparentnosti nášho globálneho dodávateľského reťazca a v tom, ako ho môžeme našim zákazníkom ukázať. Chceme tak zlepšiť našu spoluprácu a zdieľané know-how v celom dodávateľskom reťazci kávy a zvýšiť náš vplyv na vývoj udržateľných produktov.“ 

Segafredo STORIA je k dispozícii v týchto baleniach:

1 000 g zrnková káva
500 g zrnková káva
250 g mletá káva

Informačný servis

K téme

Dobrá správa pre Slovensko: Ceny stoviek potravín výrazne klesli Segafredo získalo Značku kvality dTest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.