Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Schneider Electric s riešením elektromobility pre Aupark

BRATISLAVA 30. júla – Bratislavský Aupark ponúka majiteľom elektromobilov štyri nabíjacie stanice. Riešenie elektromobility realizovala spoločnosť Schneider Electric.

Štyri nezávislé nabíjacie stanice s odberom do 3kW ponúkajú prevádzku nabíjania v režime 3 podľa štandardu IEC 61851 s pevným káblovým vývodom a zástrčkou typu T1. Tú dnes využíva väčšina elektromobilov, aktuálne viac ako 35 modelov rozličných výrobcov.

Nabíjací režim 3 poskytuje maximálnu ochranu pre obsluhu, elektromobil aj celú elektroinštaláciu. Režim zároveň zabezpečí optimálnu správu energie, elektromobil teda dostane toľko energie, koľko práve dokáže prijať. Pevný kábel zvyšuje komfort nabíjania tým, že zákazník nemusí využívať vlastne príslušenstvo.

Dĺžka nabíjania je prispôsobená pobytu zákazníka v centre. „V obchodnom centre spojíte príjemné s užitočným. Vyriešite nákupy a elektromobil dobijete na ďalšiu cestu,“ vysvetľuje Peter Dzurko, špecialista Schneider Electric. Nabíjacie stanice zároveň ako jediné poskytujú posuvné ochranné krytky. Tieto nabíjacie stanice sú určené pre 1-fázové napájanie 16A/240V.

Obslúžiť takúto nabíjaciu stanicu zvládnu aj technicky menej zdatní motoristi, systém je veľmi jednoduchý. Nabíjanie sa začína okamžite po pripojení 5 metrového kábla, ktorý spája elektromobil s nabíjacou stanicou alebo po stlačení tlačidla „Štart“. Ukončiť nabíjanie je rovnako jednoduché, stačí stlačiť tlačidlo „Stop“. Odložiť začiatok nabíjania je možné pomocou šípky. Veľká technológia sa v tomto prípade zmestí do malých rozmerov, keďže nabíjacia stanica o celkovej váhe 2 kilá je iba 325 mm vysoká a 107 mm široká.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Schneider Electric prináša UPS-ky špeciálne určené pre hráčov Spoločnosť Schneider Electric označil časopis Time za najudržateľnejšiu firmu na svete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.