Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. septembra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SCA podporí nové medzinárodné inkontinenčné výskumné centrum

BRATISLAVA 23. septembra – SCA, vedúca globálna spoločnosť pôsobiaca v oblasti hygieny a drevospracujúceho priemyslu, poskytne finančnú podporu na vytvorenie medzinárodného inkontinenčného výskumného centra vo švédskom Göteborgu, ktorého cieľom je zlepšiť zdravie a kvalitu života ľudí s inkontinenciou. Nové Gothenburg Continence Research Center (GCRC) bude zriadené na Sahlgrenskej akadémii na univerzite v Göteborgu.

Približne sto odborníkov z rôznych krajín bude spolupracovať s centrom, ktoré vedie interdisciplinárny výskum v oblasti inkontinencie, starostlivosti o inkontinentných pacientov i podpory kontinencie.
„Potrebujeme vedecký výskum, založený jednak na skutočných potrebách pacientov s inkontinenciou, rovnako tak na potrebách tých, ktorí im poskytujú každodennú starostlivosť. Moderné výskumné centrum nám prinesie nové postrehy v rámci inkontinenčnej starostlivosti a pomôže nám vyvíjať produkty a služby, ktoré spĺňajú tieto požiadavky ešte lepším spôsobom,“ uviedol Hans Bergh, Global Brand Director SCA, zodpovedný za spoluprácu s GCRC. Podpora centra dokonca v budúcnosti zvýši schopnosť SCA rozvinúť špičkové globálne riešenia inkontinencie.

Prvé výskumné projekty začnú v treťom štvrťroku tohto roka. Budú napríklad analyzovať, prečo sa u niektorých mužov, ktorí absolvovali operáciu prostaty, inkontinencia rozvinula a u ďalších nie. Súbežne s týmto bude prebiehať výskum zameraný na rizikové faktory prispievajúce k vzniku inkontinencie, ako aj na možnosti ich prevencie. Neodmysliteľnou súčasťou výskumu bude i sociálny aspekt inkontinencie a spoločenské prínosy efektívnej kontinenčnej starostlivosti zahrňujúcej adekvátnu liečbu či používanie správnych pomôcok. Úlohou výskumného centra GCRC bude nájsť nové spôsoby prevencie a manažmentu inkontinencie s cieľom podpory kontinencie, nové prístupy vedúce k zlepšeniu starostlivosti o inkontinentných pacientov a zvýšeniu kvality ich života tak, aby ho mohli žiť naplno. Netýka sa to však len tých, ktorí inkontinenciou trpia, ale tiež ich príbuzných, ktorí im so starostlivosťou pomáhajú.

„SCA predstavuje pre centrum významného partnera v oblasti výskumu inkontinencie, ako aj jeho ďalšieho rozvoja na svetovej úrovni,“ vysvetľuje viceprezident SCA pre inkontinenčnú starostlivosť Mattias Abrahamsson.

Inkontinencia, ktorá je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) klasifikovaná ako súbor chorôb, postihuje 4-8% svetovej populácie, čo zodpovedá približne 400 miliónom ľudí. Viaceré skutočnosti a výskumy ukazujú, že podiel postihnutých osôb je v celosvetovom meradle výsledkom starnúcej populácie.

Podľa výročnej správy SCA za rok 2015 sa do roku 2020 očakáva nárast svetovej populácie vo veku nad 60 rokov o 15%, čím dôjde k prekročeniu hranice jednej miliardy. Predpokladaný výskyt inkontinencie u osôb vo veku nad 65 rokov sa pohybuje v rozmedzí 15 až 20%.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

MPRV: Zasadnutie Rady ministrov AGRIFISH Zamestnanci závodu SCA v Gemerskej Hôrke oslávili Rodinný deň

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.