Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. januára 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SAS zbiera ocenenia za nástroje pre dátovú kvalitu

BRATISLAVA 27. januára – Poradenské firmy zaradili spoločnosť SAS medzi elitu v oblasti kvality a manažmentu dát. Vyzdvihli najmä jednoduchosť použitia nástrojov SAS Data Quality.

Konzultačné firmy Gartner a Forrester koncom minulého roku vyhodnocovali a porovnávali softvérové nástroje pre kvalitu a správu dát, pričom obidve medzi vedúcich hráčov zaradili softvérovú a poradenskú spoločnosť SAS. V hodnotení Gartneru sa SAS objavil v kvadrante lídrov už desiaty rok po sebe. Analytici ocenili najmä širokú využiteľnosť a jednoduchosť použitia nástrojov SAS Data Quality.

K popredným dodávateľom patrí SAS aj v hodnotení spoločnosti Forrester. Jej analytici porovnávali 30 kritérií, ktoré by mali firmám pomôcť vybrať si vhodného partnera v oblasti dátovej kvality. V analýze konštatujú, že „SAS poskytuje ľahko použiteľné a intuitívne prostredie pre zlepšenie kvality dát“.

Analytici sa zhodujú, že pri výbere softvérových nástrojov treba okrem šírky funkcionality (napríklad profilovanie dát, štandardizácia, monitorovanie a obohacovanie dát) zohľadňovať tiež jednoduchosť použitia pre biznis používateľov, nielen pre pracovníkov IT oddelení.

Kvalita dát je v podnikoch čoraz naliehavejší problém. Podľa globálneho prieskumu Gartneru patria medzi najväčšie priority generálnych riaditeľov pre najbližšie roky digitálny marketing, zlepšovanie zákazníckej skúsenosti a lepšie využitie dát pri rozhodovaní. Tieto ciele pritom nie je možné naplniť bez toho, aby mali podnikové dáta o zákazníkoch, o transakciách a interakciách, o produktoch, o zásobách či iných firemných aktívach dostatočnú kvalitu. Čiže aby boli presné, úplné, relevantné a dôveryhodné.

Bez uceleného pohľadu na klientov napríklad nedokážu firmy našiť jednotlivým zákazníkom ponuky na mieru a zlepšovať ich celkovú skúsenosť so značkou. „Zákazníci sú čoraz nezávislejší a informovanejší. Ak firmy nevedia rozpoznať klientov, porozumieť ich potrebám a zámerom a poskytnúť im služby nad rámec základného predaja, stanú sa na trhu irelevantní,“ konštatuje správa Forresteru.

Čoraz viac firiem preto siaha po nástrojoch pre zlepšenie kvality dát, ktoré patria k najrýchlejšie rastúcim segmentom trhu s podnikovým softvérom. Gartner odhaduje, že v roku 2014 dosiahol ich globálny predaj objem 1,4 mld. USD, čo znamená medziročný nárast o 11,9 %. V najbližších rokoch sa má podľa analytikov rast ešte zrýchliť.

O SPOLOČNOSTI SAS

SAS je lídrom v analytike. Prostredníctvom inovatívneho softvéru a služieb v oblasti analytiky, business intelligence a data managementu, SAS pomáha viac ako 75 000 spoločnostiam robiť lepšie rozhodnutia rýchlejšie. Už od roku 1976 dáva SAS svojim zákazníkom po celom svete THE POWER TO KNOW®.
Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa najmä na finančný sektor, telekomunikácie, energetiku a akademickú oblasť. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patria: VÚB, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s.; Tatra banka, a.s.; Unicredit Bank Czech Republic and Slovakia; OTP Banka Slovensko, a.s.; Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Kooperativa poisťovňa, a.s. VIG ; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s., Štatistický úrad SR a iné. Viac informácií nájdete na: www.sas.com/slovakia.

SAS a všetky ďalšie názvy produktov a služieb SAS Institute Inc. Sú registrovanými ochrannými známkami SAS Institute Inc. v USA a ďalších krajinách. ® označuje registráciu v USA. Ďalšie značky a názvy produktov sú ochrannými známkami konkrétnych spoločností.© 2016

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Na politické hry opäť doplatia zamestnanci? Špeciálny plast umožňuje motoru auta „správne dýchať“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.