Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. februára 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SAS má za sebou rekordný rok, rástol aj na Slovensku

BRATISLAVA 13. februára – Softvérová a poradenská spoločnosť SAS dosiahla vlani po 38 rok za sebou rekordné tržby. Obrat firmy narástol medziročne o 5,2 % na 3,02 mld. USD, a to najmä vďaka popularite SAS Visual Analytics, nového „big data“ riešenia, ktoré umožňuje okamžite vizuálne znázorňovať výsledky dátových analýz a ľahko vytvárať reporty v jednoduchom používateľskom rozhraní. Dvojciferný globálny nárast zaznamenal SAS aj v riešeniach, ktoré pomáhajú bojovať proti kriminalite a podvodom, riadiť riziká a zlepšovať vzťahy so zákazníkmi.

Tržby slovenskej pobočky SAS-u sa vyvíjali v súlade s globálnym trendom, keď v roku 2013 narástli o 5,1 %. „Teším sa, že na Slovensku potvrdzujeme pozíciu lídra v oblasti biznis analytiky a to nielen v predaji softvéru, ale aj v predaji konzultačných služieb. Tam zaznamenávame mimoriadny nárast dopytu najmä po biznisových konzultačných službách, ktoré pomáhajú firmám optimalizovať pomocou nášho softvéru procesy a dosahovať tak výrazne vyššiu pridanú hodnotu. SAS tým opäť potvrdzuje, že nie je len obyčajná IT firma, ale skutočný partner, ktorý pomáha merateľne zlepšovať obchodné výsledky,“ uviedla Hana Kvartová, výkonná riaditeľka SAS Slovensko.

Riešenia SAS-u pomáhajú podnikom spracúvať obrovské množstvá dát (big data) a vďaka tomu zlepšiť rozhodovanie manažmentu a fungovanie firmy. Víziou spoločnosti je premeniť dáta – bez ohľadu na to odkiaľ pochádzajú a akú majú podobu – na užitočné a zmysluplné informácie pre podporu riadenia. „Dáta sú pre firmy aktívom, ktorého význam neustále rastie,“ uviedol Jim Goodnight, prezident SAS-u. „Objemy dát sú dnes také obrovské, že bez špičkových nástrojov ich nie je možné analyzovať dostatočne rýchlo na to, aby mohli byť užitočné pri každodennom rozhodovaní,“ dodal.

SAS, ktorý je podľa nezávislých konzultačných spoločností lídrom v oblasti biznis inteligencie a analytiky, očakáva, že dopyt po riešeniach pre analýzy veľkých objemov dát naďalej porastie po celom svete. Dôvodom je potenciál, ktorý sa ukrýva v nových zdrojoch dát, ako sú rozličné senzory, webová premávka, sociálne siete, alebo zariadenia, ktoré sa dajú nosiť ako súčasť oblečenia.

„Určite aj na Slovensku budeme stále častejšie počúvať otázku ako čo najlepšie využiť dáta zo sociálnych sietí a to nielen štandardne v marketingu, ale napríklad aj pri schvaľovaní úverov, či odhaľovaní poistných podvodov. Okrem toho sa firmy, ktoré už do spracovania dát o svojich zákazníkoch významne investovali, budú zamýšľať nad tým, ako tieto investície čo najviac zhodnotiť, napríklad ich predajom tretím stranám,“ dodáva H. Kvartová.

„Popri tom ako objemy dát dosahujú či prekračujú predpovedané úrovne, rastie aj náročnosť ich spracovania, ale pribúdajú aj príležitosti, ktoré dáta prinášajú. So štvrtinou ročných tržieb investovaných do výskumu a vývoja má SAS všetky predpoklady pomáhať organizáciám vydolovať z dát nové pohľady a perspektívy,“ dodáva viceprezident analytickej agentúry IDC Henry Morris.

O SAS-e
SAS je popredným poskytovateľom riešení v oblasti biznis analytiky a odborných služieb. SAS, ktorý má viac ako 13 000 zamestnancov vo viac ako 400 pobočkách v 56 štátoch sveta, využíva celosvetovo viac ako 65 000 organizácií pre zlepšenie svojej výkonnosti pomocou spracovania obrovských objemov údajov, čo vedie napr. k rýchlejším a presnejším strategickým podnikateľským rozhodnutiam, ziskovejším vzťahom so zákazníkmi a dodávateľmi a dodržiavaniu regulačných požiadaviek. Od roku 1976 dáva SAS svojím zákazníkom na celom svete THE POWER TO KNOW®. Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa hlavne na finančný sektor, telekomunikácie a utility. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patrí napr.: VÚB, a.s.; UniCredit Bank Slovakia, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s.; Prvá Stavebná Sporiteľňa, a.s.; OTP Banka Slovensko, a.s.; Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s.; U.S.Steel Košice, s.r.o. a iné. Viac informácií nájdete na ;www.sas.com/slovakia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Salón drevostavieb 2022 Bratislava

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.