Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. mája 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

SAS uvádza novú zbraň bánk a poisťovní proti podvodníkom

BRATISLAVA 14. mája – Podvodníci, ktorí sa pokúšajú pripraviť banky či poisťovne o peniaze, alebo prepierajú ilegálne príjmy, by sa mali mať na pozore. Finančné inštitúcie sa najnovšie môžu vyzbrojiť softvérovým balíkom SAS Financial Crimes Suite z dielne softvérovej a poradenskej spoločnosti SAS, ktorý im pomôže odhaliť podozrivé ilegálne aktivity efektívnejšie ako v minulosti.Riešenie presnejšie deteguje zmeny v rizikových profiloch jednotlivých klientov a moderné nástroje pre boj proti praniu špinavých peňazí a správu prípadov umožňujú získať okamžitý prehľad o potenciálnych hrozbách aj o rozbehnutých vyšetrovaniach.

„V nástroji SAS Financial Crimes Suite prichádza na Slovensko cenovo dostupné špičkové riešenie pre detekciu všetkých druhov podvodov. Je prispôsobené špecialistom na fraud, vyšetrovateľom, audítorom a compliance manažérom. SAS týmto krokom sprístupnil špičkovú detekciu podvodov a pokusov o pranie špinavých peňazí všetkým, bez ohľadu na to, či majú hlbšie analytické a matematické vzdelanie alebo nie,“ vysvetľuje Jiří Nosál, odborník pre oblasť odhaľovania podvodov v SAS Slovakia.

Riaditeľ výskumu pre globálne platby v agentúre IDC James Wester verí, že nové nástroje, ktoré dávajú manažérom kompletný prehľad o potenciálnych rizikách, pomôžu prekaziť nelegálne aktivity podvodníkov. „Technologická infraštruktúra pre hodnotenie rizikovosti klientov a pokročilé analýzy dát pomôže urýchliť vyšetrovanie a odhaľovanie podvodov cez všetky kanály. Spoločnosti ako SAS prichádzajú na trh s kompletnými sadami nástrojov, ktoré finančným domom pomáhajú vyhovieť legislatívnym požiadavkám pre boj proti praniu špinavých peňazí, pre vyhodnocovanie rizikovosti klientov a pre prevenciu podvodov,“ dodal J. Wester. SAS Financial Crimes Suite využíva pri odporúčaní optimálnych modelov odhaľovania podvodov vizualizáciu, vďaka ktorej môžu používatelia okamžite vyhodnotiť vplyv potenciálnych scenárov a riziká, ktoré prípadné zmeny môžu priniesť. Takzvaná in-memory architektúra zrýchľuje analýzy natoľko, že sa dajú robiť v reálnom čase.

Viac informácií o produkte SAS Financial Crimes Suite nájdete na:
http://www.sas.com/en_us/industry/banking/financial-crimes-suite.html

O SAS-e
SAS je najväčšia súkromne vlastnená softvérová spoločnosť na svete. Je popredným poskytovateľom riešení v oblasti biznis analytiky a odborných služieb. Už 38 rokov prináša svojim zákazníkom THE POWER TO KNOW vďaka svojej oceňovanej analytike. Viac ako 70 000 spoločností v 135 krajinách objavuje prostredníctvom SAS-u inovatívne spôsoby ako zvýšiť svoju ziskovosť, znížiť riziká, predpovedať podvody – premeniť dáta na konkurenčnú výhodu. Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa najmä na finančný sektor, telekomunikácie, energetiku a akademickú oblasť. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patria: VÚB, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s.; Tatra banka, a.s.; Unicredit Bank Czech Republic and Slovakia; OTP Banka Slovensko, a.s.; Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Kooperativa poisťovňa, a.s. VIG ; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s., Štatistický úrad SR a iné. Viac informácií nájdete na: www.sas.com/slovakia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Salón drevostavieb 2022 Bratislava

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.