Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ručný šľahač Bosch MFQ 4020 sa stal víťazom časopisu dTest

BRATISLAVA 10. februára – K jedným z najstarších pomocníkov v kuchyni patrí určite ručný šľahač. Hádam ani neexistuje kuchyňa, v ktorej by ste tento spotrebič nenašli. Ale aj keď naoko rovnako vyzerajúce ručné šľahače môžu vyvolávať zdanie, že na značke nezáleží, rozdiel v ich kvalite a vo funkciách môže byť veľmi významný. Ušľahať bielky alebo spracovať cesto zvládne bez väčších problémov naozaj každý z nich, dôležité je však brať do úvahy aj ich ďalšie pridané funkcie, spôsob obsluhy a taktiež hlučnosť, ktorá by nemala byť veľmi vysoká. V neposlednom rade je to určite aj jeho konštrukčné spracovanie, aby sa šľahač nerozpadol hneď pri prvom náročnejšom šľahaní, a váha, aby pri práci nebolela ruka.

Víťaz dTestu Bosch MFQ 4020
Jedným z posledných testov nezávislého spotrebiteľského časopisu dTest bolo práve overovanie kvality ručných šľahačov. Do testu bolo zaradených celkovo dvanásť spotrebičov, hodnotených na základe kritérií funkcia (55 percent), obsluha (30 percent), hlučnosť (10 percent) a konštrukcia a spracovanie (5 percent). Víťazom testu sa stal ručný šľahač Bosch MFQ 4020, ktorý si nielenže spoľahlivo poradil so základnými úkonmi ako šľahanie a hnietenie, ale zároveň bola ocenená jeho jednoduchosť, praktickosť, funkčnosť, nízka hmotnosť a extra tichý režim. Zároveň bol ako jediný spomedzi testovaných spotrebičov označený pečiatkou „výhodný nákup“.

Hlučnosť prístroja je dôležitá
Pri kuchynských spotrebičoch mnohokrát nesledujeme dôležitý faktor, a tým je ich hlučnosť. Už rozdiel čo i len pár decibelov však vie z tichej kuchyne urobiť hlučnú miestnosť, v ktorej varenie prestáva byť radosťou. Bosch MFQ 4020 z edície Styline sa vyznačuje extra tichým chodom, ktorý je minimálne o desať, no v niektorých prípadoch aj o viac ako 25 percent tichší ako iné ručné šľahače. Nečudo, že tak v teste získal ako jediný hodnotenie veľmi dobre so ziskom až 83 percent, pričom druhé najvyššie hodnotenie šľahača inej značky bolo s výrazným rozdielom, a to len 66 percent.

Pohodlne a jednoducho
Ovládanie, jednoduchosť zostavenia, čistenie či stabilita šľahača, toto všetko ovplyvňuje prístroj a jeho funkčnosť. Aj v tomto posudzovaní získal Bosch MFQ 4020 najvyššie bodovanie, a to 82 percent, pričom taktiež ako jediný získal, tak ako pri hodnotení hlučnosti, známku veľmi dobre. Medzi najvýznamnejšie pozitíva patrila skutočnosť, že na šľahači sa nečistoty takmer neusadzovali, jeho čistenie bolo veľmi jednoduché a navyše všetky šľahače a háky je možné umývať v umývačke riadu. Takisto pri hodnotení konštrukcie a spracovania, v rámci ktorého boli sledované faktory, ako napríklad kvalita spojov, odolnosť farby a voči poškrabaniu a dizajn, získal hodnotenie veľmi dobre, a to vďaka zisku 100 percent.

Ručný šľahač BOSCH
MFQ 4020
Cena: 79 eur*

* Odporučená maloobchodná cena výrobcu. Táto cena je orientačná, konečnú cenu produktu stanovia jednotliví predajcovia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

V Nových Zámkoch pribudne ďalšie stredisko technicko-hygienickej údržby, ktoré sa postará o čistotu vlakov národného dopravcu V PLANEO Elektro LEN TERAZ zľava 10 % na všetko, doprava zadarmo, aj ďalšie akcie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.